На Одещині з’явився небезпечний для екосистеми хижак
![На Одещині з’явився небезпечний для екосистеми хижак](/media/CACHE/images/publications/1622/logo/ahressyvnyy-y-prozhorlyvyy-v-odesskoy-oblasty-poyavylsya-opasnyy-dlya-eko-623x370/005bef4d05d4c2f93efe16d6942b45b9.jpg)
Африканський сом з’явився в дельті Дунаю, що представляє серйозну загрозу рибним ресурсам регіону. Про це повідомив агентству Agerpres директор румунського Національного інституту з охорони навколишнього середовища (INCDPM) Дьєрдь Дяк.
«Африканський сом в
дельті Дунаю небезпечний. Ця риба пожирає
практично все, і тут скоротяться популяції
всіх риб. Ви уявляєте, що станеться з
мальками осетрових! Необхідні термінові
заходи», – зазначив він.
Хижак попадався на вудку і місцевим рибалкам. Вони вважають, що африканський сом потрапив в Дунай з рибницьких ферм.
«Ясно, що це не наша риба. Вона пересувається по суші за допомогою передніх плавників. В останні дні ми зловили багато таких риб. Швидше за все, вони потрапили в річку з рибних господарств », – розповів 54-річний Едуард Герман з села Кришан, який вже зловив кількох африканських сомів.
Африканський сом (Клара) зустрічається в Африці, на Близькому Сході і в Південно-Східній Азії. За формою тіла нагадує сірого сома і вугра. Цей вид всеїдний, харчується водяними жуками, молюсками, рибою, рослинною їжею і навіть покидьками органічного походження, а в природних умовах є головним хижаком.
- Фостій Марина
- 26 липня 2021 р.
- 0