Новини

Відсутність правил породжує хаос і корупцію: на виконання рішення Ради АСУ Аналітичний центр дослідив ситуацію, яка складається у сфері мобілізаційної підготовки працівників аграрних підприємств

 • 21 серпня 2017 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

Що робити керівнику, коли діяльність і саме існування сільгосппідприємства ставиться під загрозу у зв‘язку з проведенням мобілізації? Чи впливає на захист кадрового потенціалу наявність мобілізаційного завдання з поставки сільгосппродукції? Хто і як в державі відповідає за бронювання фахівців у сільському господарстві та надання їм відстрочки від призову? Яким чином виконання конституційного обов‘язку із захисту Вітчизни пов‘язане із виконанням завдань із забезпечення продовольчої  безпеки держави?


Представники Аграрного союзу України взяли участь у засіданні Ради корпорації «Тваринпром»

 • 18 серпня 2017 р.
 • Сокирін Олександр Іванович

17 серпня 2017 року відбулось чергове засідання Рада корпорації «Тваринпром». присвячене питанням виконання програми державної підтримки галузі тваринництва у 2017 році та перспектив на 2018 рік, аналізу епізоотичної ситуації по АЧС в Україні та іншим актуальним питанням.


Щодо блокування податкових накладних

 • 14 серпня 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Мета кожної громадської організації – це захист інтересів своїх членів.
ГС «Аграрний союз України» направив Президенту України П.О. Порошенку звернення щодо необхідності зупинити дію п. 201.16 ПКУ (текст звернення додається). Проте, ми не можемо очікувати рішення Президента, склавши руки.
До складу ГС «АСУ» входять представники легального аграрного бізнесу, але реєстрація їх податкових накладних на поставку сільгосппродукції також зупиняється. Тому пропоную агропідприємствам - членам спілки, чиї податкові накладні будуть заблоковані, направляти відповідну інформацію до відділу виконавчого апарату ГС «АСУ» за телефоном  (095) 282 11 84 
Ми будемо вимагати від Державної фіскальної служби України дотримання 5- денного терміну, передбаченого Податковим кодексом України для прийняття рішення щодо реєстрації податкових накладних.


Розширене засідання Ради Громадської спілки "Аграрний союз України"

 • 10 серпня 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

10 серпня п.р. відбулося розширене засідання Громадської спілки "Аграрний союз України".

У засіданні взяли участь Сукманова Олена Валеріївна - заступник міністра юстиції України з питань державної режстрації, Ткачова Ельвіра Володимирівна - експерт ГО «Інститут податкових реформ» з питань оподаткування сільськогосподарських товаровиробників, головний редактор журналу «АгроPRO» та члени ГС "АСУ"  - керівники сільгосппідприємств з усіх областей України.

На засіданні розглядалися питання:

1.  Проблеми земельного рейдерства в Україні. Створення антирейдерських штабів у областях.

2. Щодо блокування податкових накладних. 

3. Кооперація. Прямі зовнішньоекономічні контракти з експорту сільгосппродукції

З першого питання порядку денного виступила Сукманова О.В. - заступник міністра юстиції  України, яка проінформувала  присутніх щодо створення в регіонах оперативних штабів, покликаних боротися зі спробами рейдерських захоплень земель та зібраного урожаю.  
Уряд підтримав ініціативу Мін’юсту зі створення оперативних штабів захисту аграріїв від рейдерів

 • 9 серпня 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

У ході сьогоднішнього засідання Прем’єр-міністр Володимир Гройсман та Кабінет міністрів одноголосно підтримали ініціативу Мін’юсту щодо створення в регіонах оперативних штабів, покликаних боротися зі спробами рейдерських захоплень земель та зібраного урожаю.

«Щороку ми бачимо одну й ту саму картину. Українські аграрії стають жертвами спроб захоплення врожаю й землі з боку нечистих на руку ділків. Аби протистояти цьому ганебному явищу Уряд прийняв рішення, яким доручив головам облдержадміністрацій спільно з територіальними підрозділами Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ, Держгеокадастру та аграрними асоціаціями створити на місцях оперативні штаби для захисту аграріїв від рейдерів», - зазначив Міністр юстиції.

Також на керівників областей покладено обов’язок кожні 2 тижні надавати Уряду оперативну інформацію про стан справ у сфері аграрного рейдерства. А до 15 листопада голови ОДА мають підготувати повний звіт за період жнив.

«За його результатами ми ставитимемо питання щодо кадрових рішень стосовно тих керівників територіальних органів, які сприяли рейдерам чи не вживали жодних заходів для захисту аграріїв», - заявили в Уряді.

Павло Петренко також повідомив, що на рівні Уряду під керівництвом першого віце-прем’єра Степана Кубіва сформована робоча група з представників Мін’юсту, МВС та Міністерства аграрної політики та продовольства, до якої за бажанням можуть долучитися представники прокуратури, профільного комітету Верховної Ради та представники Європейської бізнес-асоціації, громадських спілок «Аграрний Союз України» та «Всеукраїнська аграрна рада», Асоціації «Земельна спілка України», Асоціації фермерів та приватних землевласників України та інших аграрних формувань.


Ринок насіння намагається пристосуватися до вітчизняних та міжнародних практик

 • 4 серпня 2017 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

Українська академія аграрних наук, Міністерство МінАПіП, обидві національні насіннєві асоціації провели загальноукраїнську конференцію "Нові правила на ринку насіння: рік досвіду на шляху до міжнародних практик"


Нарада-семінар керівників сільгосппідприємств - членів ГС "АСУ"

 • 31 липня 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Громадська спілка «Аграрний союз України» (ГС «АСУ») на базі готельного комплексу “Райський сад”, розташованого на Арабатській стрілці Азовського узбережжя, селище Генічеська Гірка Генічеського району Херсонської області, в період з 02 вересня по 11 вересня п.р. організовує нараду-семінар керівників і фахівців сільгосппідприємств - членів ГС «АСУ».
На нараді-семінарі планується обговорити стан справ та актуальні проблеми подальшого розвитку сільськогосподарського виробництва, заслухати повідомлення відповідальних працівників міністерств і відомств, провідних вчених країни щодо врегулювання майнових і земельних відносин, фінансування та матеріально-технічного забезпечення галузі, податкової і цінової політики, обмінятись практикою роботи господарств з різних регіонів країни і т. ін

Для слухачів будуть створені комфортні умови проживання з усіма зручностями (телевізор, холодильник, кондиціонер, гаряча вода, балкон).28 липня відбулось засідання групи підтримки проекту Міжнародної Ініціативи Полярного Клімату щодо запобігання спаленню стерні в Україні

 • 30 липня 2017 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

Дані супутників (на малюнку джерела вогню за період з 26 березня по 2 квітня 2017 року) показують, що Україна входить до кола лідерів забруднення атмосфери за рахунок спалення стерні. Тож в Аналітичному центрі АСУ поновила діяльність Робоча група із зміни клімату.


Захист від рейдерства на державний рівень!!!

 • 26 липня 2017 р.
 • Діденко Ірина Станіславівна

Сьогодні, 26 липня 2017 року відбулось засідання Всеукраїнського Аграрного форуму під головуванням голови ГС "АСУ" Геннадія Новікова за участі народного депутата в.о. голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України Олександра Бакуменка. 

Головне питання - знайти дієві шляхи  захисту аграрного сектору від земельного рейдерства.


Аналітичний центр АСУ робить предметні кроки до розвитку галузевого саморегулювання в АПК

 • 24 липня 2017 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

 На минулому тижні АЦ АСУ провів два засідання з питання розвитку галузевого самоврядування і пов‘язаних з цією темою питань