Новини

Проблеми обслуговування кредитів, взятих підприємствами на окупованих територіях

 • 11 березня 2024 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

Ще на початку війни до Цивільного кодексу України були внесені зміни, якими позичальники звільнялися від відповідальності за грошовими зобов'язаннями на час дії воєнного стану. Однак ця новина жодним чином не вплинула на банківські кола. Підняття відсотків в односторонньому порядку, вимоги достроковової сплати суми кредиту, обкладання бізнесу штрафними платежами, позови до суду і розгляд справ за відсутності керівників бізнесу стало повсякденною практикою, яка тільки примножила страждання аграрного бізнесу. ГС АСУ ініціював розгляд цього питання в Мінреінтеграції, очолюваного Віце-прем'єр-міністром Іриною Верещук. Про хід діалогу можна дізнатися з матеріалів, які розміщені тут.


Оцінка поточної ситуації та рекомендації щодо скорочення втрат

 • 20 листопада 2023 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

Станом на середину жовтня 2023 року стає очевидним, що очікування на швидке завершення війни та масштабну міжнародну допомогу на післявоєнне відновлення економіки України не виправдовуються. Отже з’являється потреба у переосмисленні стану справ, формуванні реальних сценаріїв подальшого розвитку і надання рекомендацій підприємствам стосовно їхніх оптимальних дій. Аналітичний центр Аграрного союзу України пропонує до уваги аналітичну нотатку, яку в повному обсязі можна передивитися тут.  


Реєстрація заявок у ДАР на безкоштовне мінеральне добриво

 • 7 березня 2023 р.
 • Завадська Оксана Василівна

До 14 березня триває реєстрація заявок у Державному Аграрному Реєстрі на безкоштовне мінеральне добриво за програмою USAID

Невеликі агровиробники зможуть отримати добрива для озимих культур завдяки проектові, що впроваджується Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України. Заявки приймаються через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 14 березня 2023. Проект здійснюється у межах Ініціативи на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна, започаткованої Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).Щодо визначення підприємств критично важливими.

 • 7 березня 2023 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Відтепер заявки на визначення підприємств критично важливими будуть прийматися тільки через ДАР

Шановні  аграрії! 

Повідомляємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 березня 2023 року № 186 суб’єкти агропромислового комплексу мають право реєструватися в Державному аграрному реєстрі з метою подання звернень щодо визначення їх критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.  

Відтепер заявки на визначення підприємств критично важливими, зокрема в агропромисловій галузі, будуть прийматися тільки через ДАР.


Спільна аграрна політика ЄС (САП ЄС) і завдання України

 • 10 лютого 2023 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

Починаючи із 24 лютого 2022 року євроінтеграційні процеси в Україні набули нового рівня актуальності та інтенсивності. Зрештою це вилилося у надання Україні статусу кандидата у члени Європейського Союзу 23 червня 2022 року. Тож відтепер Україна має приділити особливу увагу оперативному наближенню всіх аспектів політики та законодавства політикам, нормам та правилам ЄС. 

Аналітичний центр ГС АСУ підготував доповідь "Спільна аграрна політика ЄС і завдання України в контексті євроінтеграції (план наближення політик і гармонізації законодавства), з ким можна ознайомитися тут.Про включення підприємства до переліку об'єктів критичної інфраструктури

 • 28 грудня 2022 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

З кінця 2021 року в Україні діє закон "Про критичну інфраструктуру". Він передбачає низку заходів на захист підприємств, які належать до критичної інфраструктури. Зокрема, передбачається державна допомога у відновленні життєво важливих функцій та послуг зазначених підприємств. В розвиток норм цього закону Кабінет Міністрів України своєю постановою № 1109 від 9 жовтня 2020 року визначив критерії, за якими підприємства включають у список критичної інфраструктури, і тепер активно збирає відповідну інформацію. 

Однак органи державної влади України, на жаль, ще не навчилися надавати якісні послуги. На те, щоб зрозуміти що саме вимагає держава і яким чином потрібно надавати дані, підприємство має витратити досить значний час. Тож ГС АСУ взяв на себе цей тягар і розробив просту анкету, на питання якої підприємство має просто відповісти. Вона знаходиться тут.

Будь ласка, не ігноруйте можливості, які відкриваються. Заповнення анкети займе небагато вашого часу, натомість ви отримаєте впевненість у тому, що зі свого боку зробили все можливе для того, щоб покращити позиції свого підприємства під час війни та на післявоєнному етапі.


Новини земельного законодавства

 • 4 грудня 2022 р.
 • Діденко Ірина Станіславівна

19 листопада цього року набула чинності значна частина норм Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель” від 19 жовтня 2022 року №2698. Дивіться коментар ГС АСУ в тілі цієї новини.Повоєнне відновлення України

 • 24 жовтня 2022 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

Публічний діалог щодо повоєнного відновлення України було розпочато ще по заврешенню першої фази повномастабної війни навесні 2022 року. Окремі громадські активісти у співпраці з керівниками центральних органів влади опрацювали План відродження України і представили його міжнародній спільноті у швейцарському місті Лугано 4 липня 2022 року. Однак лише нині процес формування бачення, стратегій та проектів відродження економіки України набуває дійсно масового характеру та належного змісту. Запрошуємо членів ГС АСУ до участі в цьому процесі.Адреси комунікаційних податкових платформ у регіонах

 • 26 серпня 2022 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

Для покращення взаємодії з платиниками податків ДФС організувала комунікаційні майданчики в регіонах і надала їх перелік, який можна подивитися тут або в тілі цієї новини.