Новини

Нарада - семінар на Закарпатті

 • 18 січня 2018 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Сьогодні, 18 січня п.р. розпочала свою роботу нарада-семінар Громадської спілки "Аграрний союз України", у якій беруть участь  керівники сільгосппідприємств - члени ГС "АСУ" з усіх областей України (близько 50 чоловік).

Відкрив нараду - семінар голова Громадської спілки "Аграрний союз України" НОВІКОВ Геннадій Володимирович.

З привітанням та побажаннями плідної робити до учасників заходу звернулись заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Закарпатської обласної державної адміністрації ТЕРЕЛЯ  Віктор Іванович та голова Відокремленого підрозділу "Закарпатська обласна організація ГС "АСУ" ФЕДИКОВИЧ Павло Антонович.

Відповідно до плану занять були розглянуті наступні питання:

1. Алгоритм захисту земельного банку господарства.

2. Нюанси продовження та поновлення договорів оренди земельних ділянок.

3. Новації в проведенні нормативної грошової оцінки земель.

4. Юридичні процесуальні аспекти захисту від рейдерства.

Дані питання висвітлювали: ДІДЕНКО Ірина Станіславівна - керівник напряму розвитку земельних відносин АЦ ГС "АСУ", СПІЦИНА Людмила Василівна - керівник юридичної групи ГС "АСУ" та НОРОЧЕВСЬКИЙ Олександ Олександрович - член юридичної групи ГС "АСУ".
Вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

 • 1 січня 2018 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Шановні колеги!

Щиро вітаю Вас та Ваш колектив з Новим роком та Різдвом Христовим!

Новорічне свято - це завжди новий крок у майбутнє, нові надії та сподівання.

Нехай Новий рік стане для Вас і Ваших рідних роком добрих змін, а для України –

роком зміцнення і процвітання. Бажаю Вам міцного здоров’я, успіхів,

достатку, благополуччя та здійснення найзаповітніших бажань у Новому 2018 році!


З повагою,  

Голова ГС "АСУ"   Геннадій Новіков


Бакуменко: Парламент сьогодні повернеться до питання експортного ПДВ по олійних

 • 21 грудня 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Верховна Рада України на пленарному засіданні 21 грудня має розглянути оновлені норми щодо компенсації ПДВ при експорті олійних культур.

Про це 20 грудня розповів заступник голови комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВРУ Олександр Бакуменко на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні, 20 грудня 2017 р. на засіданні податкового комітету ми із 7 народними депутатами відстояли наші умови: по соняшнику залишилось як і передбачено чинною нормою; по рыпаку, який не перероблюється в Україні — ця норма буде відтермінована до 2020 року; по сої — норму відтермінували до 1 вересня (замість дискримінаційної норми, яка передбачала термін до 1 березня). Вже завтра (21 грудня - ред.) на розгляд ВРУ буде надана оновлена норма», — написав Бакуменко.

Він також зазначив, що з січня 2018 р. аграрії будуть відстоювати розгляд законопроекту №7403.


Загальнонаціональне Аграрне Віче

 • 19 грудня 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

Сьогодні, 19 грудня, в Українському домі у Києві зібралися сільгоспвиробники усіх областей України, представники найбільших профільних асоціацій.

До рішучих дій аграріїв змусили прийняті Верховною Радою України 7 грудня 2017 року рішення про припинення відшкодування ПДВ при експорті олійних культур (сої, ріпаку, соняшника), а також про припинення бюджетного фінансування програми «квазіакумуляції ПДВ». На думку представників профільних об’єднань це є кричущим прикладом політичної корупції та олігархічної змови, спрямованої проти інтересів всіх українських аграріїв.

На зібранні були присутні і депутати Верховної Ради України, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Мартинюк М.П.

Під час виступу Мартинюк М.П. зазначив, що Мінагрополітики не підтримує відмову від сплати та компенсації експортного ПДВ по соняшнику, ріпаку та сої.

Урядовець, наголосив, що підтримує стимуляцію переробки агропродукції в Україні. Але не підтримує таку стимуляцію через обвал цін на агропродукцію, що і передбачають правки до Податкового кодексу щодо скасування експортного ПДВ на олійні культури.

Також Мартинюк пообіцяв, що обговорить з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом можливість заяви на завтрашньому засіданні Уряду, що Кабмін не підтримує скасування експортного ПДВ на олійні культури.

Під час виступу Голова Громадської спілки "Аграрний Союз України" Геннадій Новіков  зазначив: "Ми всі хочемо жити в правовій державі, де не можуть важливі рішення прийматися вночі по-шахрайські, має бути обговорення і спілне прийняття рішень".

Під час зібрання прийняли  рішення пікетувати засідання податкового комітету Верховної Ради України, що має відбутися 20 грудня п.р.

Г.В. Новіков наголосив, що про подальші свої кроки аграрії вирішуватимуть вже за підсумками завтрашнього дня, зокрема за результатами пікетування податкового комітету ВР.


Верховною Радою України мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення продовжено.

 • 7 грудня 2017 р.
 • Діденко Ірина Станіславівна

7 грудня 2017 року Верховною Радою України прийнято за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель (№7350). Мораторій продовжено до 1 січня 2019 року, а також доручено Кабінету Міністрів України до 1 липня 2018 року розробити і внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про обіг земель сільськогосподарського призначення. 


Семінар на Вінниччині

 • 30 листопада 2017 р.
 • Завадська Оксана Василівна

27 листопада 2017 року в м. Вінниця, за сприяння облагрооб’єднання «Вінницька рада сільгоспвиробників», для керівників та головних бухгалтерів сільгосппідприємств проведено семінар на тему: «Оскарження блокування накладних, земельні та трудові відносини в аграрній сфері».
Семінар провів: д.е.н., с.н.с., CAP, DipTAX, DipIAS, Директор Інституту обліку і фінансів, заступник виконавчого директора Федерації аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України Володимир Метелиця.
На семінарі розглядалися питання:
проекту бюджету 2018 року (соціальні та фінансові показники), пенсійна реформа (чого слід очікувати у 2018 році), зміни в Закон про бухоблік, ПДВ, трудові відносини, бюджетна дотація, єдиний податок 4 групи, судові рішення, інше.


Кабмін посилив відповідальність орендарів за виснаження земель

 • 22 листопада 2017 р.
 • Новіков Геннадій Володимирович 

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Типового договору оренди землі, якими вдосконалено механізм управління в сфері використання та охорони земель, збереження і відтворення родючості ґрунтів.
Відповідну постанову прийнято на засіданні КабМінУ в середу, 22 листопада.
"Рішення буде сприяти захисту інтересів орендодавців - власників земельних ділянок, а також збільшення надходжень до місцевих бюджетів", - сказано в повідомленні міністерства.
Зокрема, прийняті удосконалення передбачають фіксацію в договорі оренди показників якісних характеристик ґрунтового покриву земельної ділянки на момент її передачі в оренду.
Крім того, передбачено зобов'язань орендаря по відшкодуванню орендодавцю - власнику земельної ділянки збитків в разі погіршення якості ґрунтового покриву орендованої земельної ділянки або приведення її у непридатний для використання за цільовим призначенням стан.
Також встановлено терміни виплати орендної плати за користування земельною ділянкою та посилена відповідальність в разі її несвоєчасної виплати (штраф, пеня).
"Зазначені зміни до Типового договору оренди землі розроблені і прийняті на виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів від 7 червня 2017 року №413" Деякі питання вдосконалення управління у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними ", - відзначають в Мінагрополітики.


Нарешті це сталося! Аналітичний центр АСУ підписав грантову угоду з проектом "Агросільрозвиток", USAID про виконання проекту з розвитку галузевого саморегулювання.

 • 21 листопада 2017 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

В проекті планується приділити увагу розвитку саморегулювання для 7 галузей АПК: фітосанітарії, молочної галузі, виробництва ВРХ та свиней, козівництва, виробництва грибів, плодово-ягідної продукції, цукру.


Участь у засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України

 • 7 листопада 2017 р.
 • Діденко Ірина Станіславівна

Голова Громадської спілки "Аграрний союз України" Геннадій Новіков 7 листопада 2017 року взяв участь у засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України


Робота над меморандумом між сільгоспвиробниками та виробниками добрив триває

 • 6 листопада 2017 р.
 • Старікова Лариса Валеріївна

Підготовлено черговий варіант проекту меморандуму про взаєморозуміння