Відбулось засідання Громадської ради при МінАПіП, присвячене обговоренню моделей сільського розвитку

Доповіді провідних фахівців країни переконливо показали, що питання розвитку аграрного сектору економіки України і сільського розвитку тісно повязані між собою, є "різними сторонами однієї медалі". 

Базуючись на недолугих уявленнях про перспективні шляхи розвитку вже зроблено багато кроків, результати яких сьогодні не здатні втішити нікого: природні багатства деградують, виручка від загальнонаціональних багатств осідає у офшорах, село вимирає. Час зупинитися, запросити до співпраці фахівців і переглянути засадничі принципи формування аграрної політики з урахуванням перспективи розвитку територій.

Саме це було зроблено  на засіданні Громадської ради при Міністерстві аграрної політики і продовольства України 25 травня, яке пройшло за участі провідних науковців та керівників ключових громадських організацій аграрного сектору. Заступник директора НЦЦ Інститут аграрної економіки Микола Пугачов представив засадничу доповідь "Перспективні моделі соціально-економічного розвитку сільських територій". Провідний фахіввець Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України Олена Бородіна ознайомила присутніх з сучасними підходами до формування і реалізації політики сільського розвитку.

Було зазначено, що обговорення засадничих принципів розвитку аграрного сектору і сільських територій - це виключно важлива справа, гарантія того, що шлях до "найкращого" не виявиться стежкою в "як завжди". Робота над опрацюванням відповідальної національної політики лише починається і до неї запрошуються представники всіх аналітичних центрів, наукових закладів і громадських організацій.

  • Старікова Лариса Валеріївна
  • 26 травня 2017 р.
  • 0