Розширене засідання Ради Громадської спілки "Аграрний союз України"

Розширене засідання Ради Громадської спілки "Аграрний союз України"

10 серпня п.р. відбулося розширене засідання Громадської спілки "Аграрний союз України".

У засіданні взяли участь Сукманова Олена Валеріївна - заступник міністра юстиції України з питань державної режстрації, Ткачова Ельвіра Володимирівна - експерт ГО «Інститут податкових реформ» з питань оподаткування сільськогосподарських товаровиробників, головний редактор журналу «АгроPRO» та члени ГС "АСУ"  - керівники сільгосппідприємств з усіх областей України.

На засіданні розглядалися питання:

1.  Проблеми земельного рейдерства в Україні. Створення антирейдерських штабів у областях.

2. Щодо блокування податкових накладних. 

3. Кооперація. Прямі зовнішньоекономічні контракти з експорту сільгосппродукції

З першого питання порядку денного виступила Сукманова О.В. - заступник міністра юстиції  України, яка проінформувала  присутніх щодо створення в регіонах оперативних штабів, покликаних боротися зі спробами рейдерських захоплень земель та зібраного урожаю.  З другого питання виступила Ткачова Е.В., яка повідомила, що з 1 липня 2017 року, на виконання норми пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України здійснюється зупинення реєстрації податкових накладних (розрахунків коригування) у Єдиному реєстрі податкових накладних.  У процесі реалізації цієї норми державними органами влади були грубо порушені норми Конституції України та Податкового кодексу України.

Зокрема:

А. Стаття 19 Конституції України: «Посадові особи органів державної влади зобов'язані діяти на підставі законів України».

Б. Стаття 42 Конституції України: «Держава має забезпечувати захист конкуренції у підприємницькій діяльності та не допускати неправомірного обмеження конкуренції».

В. Пункт 201.16 статті 201 Податкового кодексу України порушено принцип правової визначеності.

Учасники зібрання прийняли рішення звернутися до Президента України з проханням скористатися правом законодавчої ініціативи, передбаченої статтею 93 Конституції України, та ініціювати законодавчу ініціативу щодо відміни/або зупинення дії пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України.

З третього питання порядку денного виступив Новіков Г.В. - голова ГС "АСУ", який проінформував про роботу яка була пророблена працівниками ТОВ "Агрогруп Україна"  з членами ГС «АСУ».


  • Завадська Оксана Василівна
  • 10 серпня 2017 р.
  • 0

Найближчим часом

Круглий стіл: «Зміна режиму оподаткування ПДВ експортних поставок олійних культур: оцінка наслідків та пошук компромісу»

Детальніше

Новини