Міністерство працює над розподілом дотацій у 2018 році

 31 серпня в МінАПіП відбулась робоча зустріч за участю провідних громадських організацій з питань стану проходження та обговорення напрямів проекту Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки, за якими передбачається надавати державну фінансову підтримку фермерським господарствам та сільськогосподарським кооперативам

Головував на зустрічі перший заступник Міністра Максим Мартинюк. Він зосередив увагу на тому, що державні дотації мають не тільки покращувати фінансовий стан суб'єктів господарбвання, але й сприяти місцевому соціальному розвитку. Саме фермер має стати ключовою фігурою у покращанні економічного становища сільських територій. Однак участь фермерства у вирощуванні основних біржових культур є малоефективною і її підтримкою навряд чи варто займатися. Органічне сільськогосподарське виробництво, нішеві культури - ось це основні галузі, де своє слово має сказати українське фермерство.

В робочій зустрічі взяли участь голова Аграрного союзу України, голова Громадської ради при МінАПіП Геннадій Новіков. Він наголосив на необхідності нарешті вжити заходів для дієвої підтримки сільськогосподарської кооперації, спрямованої на розвиток матеріальної інфраструктури галузі , та необхідності вирішення давно "перезрілого" питання забезпечення участі держави в страхуванні вирощування врожаю. Керівник Аналітичного центру АСУ Лариса Старікова звернула увагу присутніх на те, що з вступом в дію Угоди про асоціацію з 1 вересня цього року у повному обсязі посилюються вимоги до безпечності і якості продукції харчування. З 20 вересня Держспоживслужба отримує можливість накладати штрафи на підприємства, які виробляють харчову продукцію, а фермери й досі не знають, що на кожному підприємстві має прцювати система контролю виробництва в критичних точках НАССР. Налагодження таких систем вимагає не тільки часу, але й чималих коштів. Тож в 2018 році державна дотація має бути спрямована також і на запровадження систем НАССР в фермерських господарствах, особливо тваринницької і молочної спеціалізації. Асоціація фермерів і приватних землевласників, яка на зустрічі була предсталена аж трьома вищими посадовцями - Віктором Шереметом, Миколою Стрижаком та Юрієм Апальковим, наголошувала на необхідності підтримки не тільки фермерів, але й сільської молоді, прискореному розвитку територій за рахунок зміцнення становища місцевих фермерів. Присутні також піднімали питання необхідності надання фінансової підтримки вітчизняному насінництву, вирощуванню племінних тварин, наголошували на тому, що допомога саме тим, хто постачає насіння, тварин та інші ресурси, які використовуються в діяльності інших господарств, має мультиплікаційний ефект і тим самим суттєво примножує економічний потенціал галузі.

На зустрічі також був присутній в.о. голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики і земельних відносин Олександр Бакуменко.  Він висловив готовність вже з перших чисел вересня підтримати пакет законопроектів на розвиток кооперації, захист земельних активів від рейдерства та інших актуальних питань. Окремо голова парламентського комітету зупинився на необхідності довести справу з "податком з 1 га" до свого логічного завершення, втілення у нормах Податкового кодексу. Окремо він наглосив на тому, що державну дотацію мають отримувати лише ті, хто працює легально і сумлінно сплачує податки.

В.о. Міністра запевнив присутніх, що всі зауваження взяті присутніми керівниками структурних підрозділів Міністерства до відома, будуть опрацьовані належним чином і винесені на чергове обговорення в колі громадських організацій наприкінці вересня цього року.

 

  • Старікова Лариса Валеріївна
  • 1 вересня 2017 р.
  • 0