Участь у засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України

Голова Громадської спілки "Аграрний союз України" Геннадій Новіков 7 листопада 2017 року взяв участь у засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України

На засіданні Комітету розглянуто шість законопроектів.

Урядовий законопроект р. № 6535 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Української РСР у сфері земельних відносин», яким пропонується скасувати чотири застарілі нормативно-правові акти Радянського Союзу, які на сьогоднішній день замінені відповідними актами українського законодавства, підтримано в першому читанні.

Також Комітет підтримав в першому читанні законопроект р. № 5606 «Про внесення зміни до статті 99 Земельного кодексу України щодо уточнення видів права земельного сервітуту» яким пропонується виключити із переліків земельних сервітутів право на розміщення малих архітектурних форм (МАФ). Отже, у разі прийняття цього законопроекту отримання земельних ділянок державної та комунальної власності для розміщення МАФів і буде відбуватись виключно на земельних торгах. 

Урядовий законопроект р. № 6540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні»  містить низку позитивних новацій у таких сферах:  захист прав акціонерів; правосуддя (господарського судочинства);  забезпечення виконання зобов'язань (право довірчої власності); альтернативного вирішення спорів (розширення кола осіб, які можуть звернутись до третейського суду);  будівництві (зменшення адміністративних/регуляторних витрат бізнесу під час будівництва; визначення будівельних адрес та адрес закінчених будівництвом об'єктів); взаємодії держави та суб'єктів господарювання (припинення практики вимагання відбитку печатки на документах державними органами); правочинів з нерухомістю (порядок оскарження дій або бездіяльності кадастрових реєстраторів; скасування обов'язковості проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок при проведенні їх відчуження між юридичними особами). Комітет  підтримав законопроект за основу, з доопрацюванням суперечливих норм до другого читання щодо імплементації довірчої власності належним чином у земельне законодавство, а також коректності визначення будівельних адрес.

Проект закону р. № 0167 «Про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження» яким  пропонується завершити внутрішньодержавні процедури, необхідні для приєднання до вищезгаданої конвенції Комітет підтримав за основу і в цілому.  

Проект Закону р. № 6693 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв» було підтримано в першому читанні. Ним пропонується врегулювати особливості діяльності малих виробництв виноробної продукції та спростити порядок затвердження нових марок виноробної продукції для всіх суб'єктів, які її виробляють.

Також підтримано в першому читанні проект Закону р. № 6403 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» яким пропонується змінити терміни і підходи до планування забудови населених пунктів, дещо спростити вимоги і скасувати ряд обмежень щодо забудови, забезпечити більшу відкритість через використання реєстрів і кадастрів. 

  • Діденко Ірина Станіславівна
  • 7 листопада 2017 р.
  • 0