Нарешті це сталося! Аналітичний центр АСУ підписав грантову угоду з проектом "Агросільрозвиток", USAID про виконання проекту з розвитку галузевого саморегулювання.

В проекті планується приділити увагу розвитку саморегулювання для 7 галузей АПК: фітосанітарії, молочної галузі, виробництва ВРХ та свиней, козівництва, виробництва грибів, плодово-ягідної продукції, цукру.

Не дивлячись на те, що ринкові перетворення у нас тривають уже більше, як 30 років, до становлення повноцінного ринку ми робимо лише перші кроки. Нещодавно відбувся процес потужної дерегуляції. Держава зробила спробу відійти від невластивих їй функцій: суттєво обмежила державний контроль, починаючи з 2014 року кардинально оновила в бік послаблення важелів адміністративного впливу галузеве законодавство, гармонізувала з європейськими низку технічних регламентів. Кабімін в жовтні 2017-го ще раз нагадав про скасування державної реєстрації стандіртів та інших суто технологічних документів.

Однак святе місце пустим не буває. Послаблення державного неефективного та корумпованого контролю не означає скасування контролю взагалі. Сучасні ринки мають наповнюватися безпечними і якісними продуктами, світова спільнота вже давно стоїть на позиціях ефективного захисту споживача. Як піде цей процес у нас? Як "фенікс з пеплу" відновиться традиційний державний контроль чи буде наданий поштовх до становлення повноцінних ринкових інституцій?

Сподіваємося, що українська аграрна спільнота зорганізується для того, щоб обрати другий шлях, а проект АЦ АСУ "Зміцнення спроможності галузевих асоціацій до аналізу політики дерегуляції і розвитку саморегулювання у сфері безпечності і якості аграрної продукції", який фінансується проектом USAID "Агросільрозвиток" започаткує цей рух.

Більше інформації про проект "Зміцнення спроможності галузевих асоціацій до аналізу політики дерегуляції і розвитку саморегулювання у сфері безпечності і якості аграрної продукції" - на сторінці проекту та в наступних новинах про хід його виконання.

  • Старікова Лариса Валеріївна
  • 21 листопада 2017 р.
  • 0

Новини