Кабмін посилив відповідальність орендарів за виснаження земель

Кабмін посилив відповідальність орендарів за виснаження земель

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Типового договору оренди землі, якими вдосконалено механізм управління в сфері використання та охорони земель, збереження і відтворення родючості ґрунтів.
Відповідну постанову прийнято на засіданні КабМінУ в середу, 22 листопада.
"Рішення буде сприяти захисту інтересів орендодавців - власників земельних ділянок, а також збільшення надходжень до місцевих бюджетів", - сказано в повідомленні міністерства.
Зокрема, прийняті удосконалення передбачають фіксацію в договорі оренди показників якісних характеристик ґрунтового покриву земельної ділянки на момент її передачі в оренду.
Крім того, передбачено зобов'язань орендаря по відшкодуванню орендодавцю - власнику земельної ділянки збитків в разі погіршення якості ґрунтового покриву орендованої земельної ділянки або приведення її у непридатний для використання за цільовим призначенням стан.
Також встановлено терміни виплати орендної плати за користування земельною ділянкою та посилена відповідальність в разі її несвоєчасної виплати (штраф, пеня).
"Зазначені зміни до Типового договору оренди землі розроблені і прийняті на виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів від 7 червня 2017 року №413" Деякі питання вдосконалення управління у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними ", - відзначають в Мінагрополітики.


  • Новіков Геннадій Володимирович 
  • 22 листопада 2017 р.
  • 0

Новини