Загальнонаціональне Аграрне Віче


Сьогодні, 19 грудня, в Українському домі у Києві зібралися сільгоспвиробники усіх областей України, представники найбільших профільних асоціацій.

До рішучих дій аграріїв змусили прийняті Верховною Радою України 7 грудня 2017 року рішення про припинення відшкодування ПДВ при експорті олійних культур (сої, ріпаку, соняшника), а також про припинення бюджетного фінансування програми «квазіакумуляції ПДВ». На думку представників профільних об’єднань це є кричущим прикладом політичної корупції та олігархічної змови, спрямованої проти інтересів всіх українських аграріїв.

На зібранні були присутні і депутати Верховної Ради України, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Мартинюк М.П.

Під час виступу Мартинюк М.П. зазначив, що Мінагрополітики не підтримує відмову від сплати та компенсації експортного ПДВ по соняшнику, ріпаку та сої.

Урядовець, наголосив, що підтримує стимуляцію переробки агропродукції в Україні. Але не підтримує таку стимуляцію через обвал цін на агропродукцію, що і передбачають правки до Податкового кодексу щодо скасування експортного ПДВ на олійні культури.

Також Мартинюк пообіцяв, що обговорить з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом можливість заяви на завтрашньому засіданні Уряду, що Кабмін не підтримує скасування експортного ПДВ на олійні культури.

Під час виступу Голова Громадської спілки "Аграрний Союз України" Геннадій Новіков  зазначив: "Ми всі хочемо жити в правовій державі, де не можуть важливі рішення прийматися вночі по-шахрайські, має бути обговорення і спілне прийняття рішень".

Під час зібрання прийняли  рішення пікетувати засідання податкового комітету Верховної Ради України, що має відбутися 20 грудня п.р.

Г.В. Новіков наголосив, що про подальші свої кроки аграрії вирішуватимуть вже за підсумками завтрашнього дня, зокрема за результатами пікетування податкового комітету ВР.


  • Завадська Оксана Василівна
  • 19 грудня 2017 р.
  • 0

Новини