Де підприємству взяти освічені кадри?

3 травня в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі відбулась нарада з питань підготовки фахівців під головуванням Першого Віце-прем'єр Міністра України Степана Кубіва. На засіданні, зокрема, йшлося про впровадження дуальної освіти для професійно-технічних спеціальностей.

Нова редакція закону "Про освіту", прийнята у вересні 2017 року передбачає такий формат як дуальна освіта. Для України він є досить новим, однак усталеним для країн Європи. Лідером використання дуальної форми освіти є Німеччина.

Згідно визначенню, наданому у законі, дуальна освіта - це спосіб здобуття освіти шляхом поєднання навчання осіб у закладах освіти (та інших суб’єктів освітньої діяльності) з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації. Як правило, дуальну освіту здобувають на основі договору.

А ще до того, як був прийнятий закон, наказом від 16.03.2015 Міністерство освіти надало статус експериментального закладу з впровадження дуальної освіти трьом навчально-методичним центрам професійної освіти та навчальним закладам - у Києві, Львові та Запоріжжі, Сьогодні мова йде про зміцнення і поширення досвіду запровадження дуальної освіти. А також про схеми її фінансування.

З фінансуванням системи освіти, а саме з визначенням змісту держзамовлення у нас давно не все гаразд - Україна за рахунок платника податків готує кадри для інших країн світу. Cьогодні про те, що потрібно змінювати пріоритети і ставити їх у відповідність до стратегічних програм розвитку національної економіки починають говорити вже й на найвищих рівнях.

Також на нараді йшлося про створення Національного агентства кваліфікацій, покликаного сформувати стандарти для забезпечення якості вищої та професійно-технічної освіти та стандарти вищої освіти.

Зрештою були сформовані три робочі групи. Фахівці Аналітичного центру Аграрного союзу України увійшли до економічної робочої групи, яку очолив директор департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики  МЕРТ Денис Гутенко.

 

 

  • Старікова Лариса Валеріївна
  • 4 травня 2018 р.
  • 0