Голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Генадій Новіков взяв участь в V Agri Invest Forum


Голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Генадій Новіков взяв участь в V Agri Invest Forum


450 представників аграрних підприємств взяли участь в опитуванні в ході якого стало відомо що 86% сільгоспвиробників переконані, що норми про невідшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку призводять до збагачення переробників за рахунок фермерів через очікуване зниження закупівельних цін на олійні культури.


Справа в тому, що переробка олійних в Україні вже рентабельна. А тому аргументи прихильників «соєвих правок» щодо необхідності збільшення переробних потужностей за рахунок малих та середніх агровиробників не мають сенсу.


«Експорт є індикатором ціноутворення і формує ринкові відносини. Ми за переробку! Наша сила в єдності», - зазначив Генадій Новіков


За даними опитування, 76% сільгоспвиробників не будуть вирощувати сою у 2019 році, якщо норми про невідшкодування ПДВ при експорті олійних не будуть відмінені.


Для повернення відшкодування експортного ПДВ для сої та ріпаку аграрії розробили законопроект №7403-2. Цей документ підтримали 15 обласних рад, міжнародні установи, ряд народних депутатів та усі найбільші аграрні асоціації.


Верховна Рада планує розглянути цей законопроект завтра, 17 травня.

  • Фостій Марина
  • 16 травня 2018 р.
  • 0