Науково-практичний семінар на тему: «Кластерна модель співробітництва науки і бізнесу з освоєння та виробництва високотехнологічної нішевої агропродукції»


Громадська спілка «Аграрний союз України» разом з Національною академією аграрних наук України та інститутом інноваціонної біоекономіки на полігоні виставково-інноваційного центру НААН провели науково-практичний семінар на тему: «Кластерна модель співробітництва науки і бізнесу з освоєння та виробництва високотехнологічної нішевої агропродукції».

Семінар було проведено в ході представлення платформи: "Агротехнополіс партнерств з високотехнологічного розвитку АПК на основі біоекономіки" на найбільшіх в Східній Європі виставці аграрної промисловості "Агро-2018".

В ньому взяли участь потенційні базові господарства усієї країни, які розглядали питання та варіанти співпраці.

В ході семінару обговорили модельні підходи і організаційно-правові засади спільної діяльності науки і бізнесу в формі високотехнологічних кластерів. Створення і функціонування біотехнологічних центрів і репродукторів з освоєння та розмноження насіння і садивного матеріалу нішевих культур в мережі базових господарств. Реалізацію стартапів з виробництва і переробки нішевих культур. Формування замовлення та залучення інвестицій у виробництво нішевої продукції.

Також на розгляд було винесено такі практичні пропозиції:

Затвердження пілотних стратапів за кластерними напрямами, механізму координації їх розробки та реалізації;

Визначення базових господарств по освоєнню і застосуванню технологій виробництва нішевих культур за стартап напрямами;

Визначення експертних груп з науково-техноологічного супроводу страртапів з впровадження біоіновацій.

  • Фостій Марина
  • 10 червня 2018 р.
  • 0