"Емфітевзис" - зверніть увагу!

"Емфітевзис" - зверніть увагу!

На запити наших членів ще раз пропонуємо звернути увагу на такий вид користування земельними ділянками як емфітевзис
 
 речове, відчужуване, строкове або безстрокове право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб. 

Так що ж обрати - договір оренди землі чи договір  емфітевзису? Не зважаючи на те, що таке право користування  чужою земельною ділянкою як емфітевзис існує в  цивільному та земельному законодавстві з 2007 року користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення здійснюється переважно на підставі договорів оренди.

Може тому, що Законом України "Про оренду землі" всі питання  чітко регламентовані? Але саме ця регламентація та  побоювання щодо "перспектив" запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення змушують звернути увагу на поки що "не розкручений" вид користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб - емфитевзис. Адже длякористувачів землі необхідний більш надійнийспосіб користування, який би меншоюмірою залежав від примхземлевласника.  

Типового договору емфітевзису, на відміну від договору оренди землі, законодавчо не встановлено, тому для максимального врахування інтересів як власників землі так і потенційних користувачів пропонуємо звертатися до фахівців!Детальніше дивіться саттю на сайті Земельного порталу України .

  • Діденко Ірина Станіславівна
  • 26 квітня 2016 р.
  • 0

Новини