Громадська спілка «Аграрний союз України» і ряд інших аграрних асоціацій у складі ГС «Всеукраїнський аграрний форум» підписали меморандум про співпрацю з політичною партією «Об’єднання «Самопоміч»


Мета меморандуму спільне проведення ефективних реформ у аграрному секторі та забезпечення розвитку сільських територій.

Підписання даного документу зобов’язує сторони проводити спільні консультації та узгоджувати позиції перед внесенням до парламенту законопроектів, які стосуються реформування аграрної галузі. Зрештою, сторони очікують, що спільне впровадження реформ призведе до зростання аграрного виробництва, зайнятості на селі, податкових надходжень, валютної виручки, збільшення інвестицій у сільське господарство.

Зокрема, сторони домовились спрямувати спільні зусилля на боротьбу з тіньовим ринком оренди землі та рейдерством.

«Нам необхідно багато чого навчитися для того щоб ми разом могли відстоювати інтереси наших членів. Підписання цього меморандуму – це перший досвід на шляху до цивілізованого діалогу між громадськістю та політичними силами. Наше завдання створити аграрну політику в такому вигляді якою її бачать самі аграрії. Тому я та ГС «АСУ» всебічно підтримуємо підписання меморандуму», – резюмував Генадій Новіков

«Я би хотів, щоб сьогоднішній меморандум став історичним, і ми почали з подвійною енергією працювати, щоб законодавство було ефективним, кожен міг працювати на своїй землі і забув про рейдерство. Я вітаю сьогоднішнє підписання меморандуму», - додав лідер партії «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Садовий.

Крім того, сторони приділили значну увагу питанню вдосконалення державної підтримки аграрної галузі. Так, вони пропонують перерозподілити невикористані протягом І-ІІІ кварталів бюджетні кошти на реалізацію діючих програм підтримки сільського господарства для повернення режиму «квазіакумуляції ПДВ», який діяв у 2017 році. При цьому, сторони наполягають, що на виплату дотації по програмі «квазіакумуляції ПДВ» протягом наступних 5 років має бути спрямовано не менше 60% коштів, передбачених на державну підтримку сільського господарства. Розподіл коштів має відбуватись пропорційно виручці від реалізації продукції, отриманої в результаті здійснення дотаційних видів діяльності.

Також у меморандумі прописаний пункт щодо повернення норми про відшкодування податку на додану вартість з операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур.

Нагадуємо що меморандум вже підписано з політичною партією «Батьківщина». Громадська спілка «Аграрний союз України» підкреслює, що ми є відкритими для всіх політичних партій та неодноразово зверталися до останніх із закликом підписати даний документ. Тому чекаємо підписання меморандуму також з іншими політичними партіями.


  • Фостій Марина
  • 3 серпня 2018 р.
  • 0

Новини