Голова ГС "АСУ" Генадій Новіков взяв участь в роботі круглого столу з питань експорту агропромислової продукції

26 вересня 2018 року Громадська спілка «Аграрний союз України» на чолі з Генадієм Новіковим спільно з ННЦ «Інститут аграрної економіки», Радою з питань експорту продовольства, Міжнародним інноваційним центром, Українською агропродовольчою платформою, Асоціацією «Дунайська Соя» та Київською міською профспілкою працівників АПК провели круглий стіл з питань експорту агропродовольчої продукції.

За останнє десятиліття український аграрний сектор досяг неабиякого успіху щодо завоювання світових агропродовольчих ринків та став світовим лідером з експорту агропродовольчої продукції.

Яким чином це реалізувати, які кроки потрібно зробити, які ринки є найбільш перспективними, а які види продукції найбільш конкурентоспроможними та затребуваними на світовому і регіональних ринках? Відповіді на ці та багато інших питань, які цікавлять українських аграріїв дали експерти під час роботи круглого столу.

Також обговорили виставку “China International Import Expo - 2018” в Шанхаї, яку в листопаді цього року відвідають наші члени та на якій вони матимуть можливість представити свою продукцію на світовому ринку таким чином поступово завойовуючи нові горизонти.

Це друга участь ГС «АСУ» як Асоціації в агропромислових виставках Китаю.

Перша виставка в якій брали участь наші члени проходила в Пекіні. Китайці зацікавлені в безпосередньому спілкуванні з виробниками продукції. Ми зацікавлені в інвестуванні в структурі експорту та переробки.

На виставці буде презентовано 63 підприємства члени ГС «АСУ». Наша експозиція найбільша з усієї України. Діалог побудовано сподіватимемося на ще більшу співпрацю.

Що стосується органічної продукції наша асоціація виходить на Європейський ринок. Зараз ведуться перемовини та атестація наших господарст.

«Хотілось би з приводу сьогоднішнього нашого круглого столу сказати що дійсно ми багато експортуємо і багато є досягнень в цьому напрямі. Хоча було б добре якби  експорт в інші країни займав менше відсотка при більшій кількості виробленої продукції. Це дійсно показувало б економічним розвиток нашої країни.» - резюмував Генадій Новіков.

За вимогою наших членів ми проводимо багато роботи по створенню власних іструментів експорту і переробки продукції. В тому числі в сегментах де поки що конкурувати з світовими монополіями не треба. Це стосується органічної продукції, нішевих культур. Тому в цьому напрямку продовжуємо працювати. 

  • Фостій Марина
  • 27 вересня 2018 р.
  • 0