Керівник Аналітичного центру ГС «АСУ» Лариса Старікова взяла участь у роботі круглого столу: «Аналіз продуктивності аграрних підприємств – приклад рослинництва»


Керівник Аналітичного центру ГС «АСУ» Лариса Старікова взяла участь у роботі круглого столу: «Аналіз продуктивності аграрних підприємств – приклад рослинництва»

Завдяки великим площам та родючим ґрунтам, Україна – одне з найкращих місць для ведення рослинництва. Відтак, сільськогосподарське виробництво відіграє важливу роль у забезпеченні продуктами харчування зростаюче населення світу, та може бути вагомим джерелом прибутку для сільського населення України.

Незважаючи на сприятливі природно-кліматичні умови, середньостатистична врожайність в Україні лише нещодавно перевищила середні світові показники. Тож, виникає питання, чи повністю використовують українські сільськогосподарські підприємства власний потенціал врожайності, та чи існує значна різниця між потенційною та фактичною врожайностями, що за належного менеджменту може бути використана для зростання виробництва. Чи це припущення є виправданим, залежить, зокрема, від економічних та політичних рамкових умов, в яких працюють українські аграрії.

Мова йде про досить високу ефективність украінського аграрного сектору, здатність конкурувати на зовнішніх ринках.

Під час роботи круглого столу учасники були одностайними у своїх заявах про те, що сьогодні показники ефективності аграрного сектору спотворені за рахунок заниженоі орендноі плати, відсутності заходів на охорону грунтів і відповідну сертифікацію, невисоких рівнів технологічного розвитку.

Німецькі колеги відмітили, що європа кардинально переглядає своі підходи і готова відмовитися від дотування сільського господарства, оскільки спртаореннч орвєнтирів шкодить спершу самим фермерам. Україна сьогодні має переваги в сфері дотацій, оскільки вони навряд чи здатні змінити загальну ситуацію.

Однак підприємствам варто думати вже сьогодні як зменшити негативні наслідки введення в дію повноцінного обліку і повноцінноі собівартості.

  • Фостій Марина
  • 1 жовтня 2018 р.
  • 0

Новини