ГС АСУ звернулася до Петра Порошенка з вимогою врятувати від енергетичної катастрофи Запорізьку область

ГС АСУ звернулася до Петра Порошенка з вимогою врятувати від енергетичної катастрофи Запорізьку область

Громадська спілка «Аграрний союз України» звернулася до Президента України Петра Порошенка з відкритим листом та закликала Главу держави, як Гаранта Конституції, втрутитися в катастрофічну ситуацію навколо ПАТ «Запоріжжяобленерго» й запобігти енергетичному колапсу, який може статися в будь-який момент.

Нині, через несплату Запорізьким титаномагнієвим комбінатом рахунків за спожиту електроенергію на суму 684 млн грн, ПАТ «Запоріжжяобленерго» заборгувало перед ДП «Енергоринок» 653 млн грн. Більше того, останнє наклало штрафні санкції на енергетичну компанію в розмірі 8 млн грн щодоби.

Через це обленерго залишилося обігових коштів, систематично не виплачує заробітну плату персоналу, суттєво обмежило чергування аварійних бригад та не сформувало необхідних запасів паливно-мастильних матеріалів.

«До нас звернувся Голова відокремленого підрозділу «Запорізька обласна організація ГС «Аграрний союз України»» Анатолій Тиховод та повідомив про величезні проблеми на енергетичному ринку Запорізької області. Підприємство скоротило працівників, не вистачає аварійних бригад, фактично немає запасів паливно-мастильних матеріалів. Через це навіть улітку, коли навантаження на електромережі мінімальне, найменша аварія призводила до значних перебоїв з енергопостачанням», - наголосив Голова АСУ Геннадій Новіков.

На його переконання, ситуація, що склалася навколо обленерго, наштовхує на думку, що компанію таким чином просто доводять до банкрутства, щоб потім «вдало» приватизувати.

«Така практика, на жаль, не нова для нашої країни. Однак в нинішній ситуації її заручниками стали тисячі підприємств та сотні тисяч людей. Енергетична система області не готова до зимового періоду. Щоб уникнути можливої катастрофи, ми звернулися з листом до Президента України Петра Порошенка», - підкреслив Голова асоціації.

Він звернув увагу на те, що фактичним власником обох підприємств є держава, яка мала б не ховати голову в пісок, а знайти шляхи виходу з непростої ситуації, яка загрожує економічній безпеці не лише конкретного регіону, а й всієї України.

«Саме тому в листі ми закликали Президента втрутитися в ситуацію та разом з Урядом зробити усе можливе для пошуку компромісу між Фондом державного майна України, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та ДП «Енергоринок» у справі врегулювання заборгованості і термінового відновлення належної виробничої діяльності ПАТ «Запоріжжяобленерго», - заявив Геннадій Новіков.

  • Фостій Марина
  • 1 листопада 2018 р.
  • 0

Новини