Геннадій Новіков: влада має нарешті прийняти стратегічне рішення щодо розвитку України як аграрної експортно-орієнтованої держави

Україна – аграрна експортно-орієнтована держава. Влада та бізнес мають зрозуміти це і розробити стратегію розвитку держави саме в цьому напрямку. З такою заявою на форумі «Експорт агропродовольчої продукції» виступив голова ГС «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.

 

«Влада і сільгоспвиробники мають нарешті зрозуміти, що ми є аграрною експортно-орієнтованою країною. Тому нам треба вийти на розробку стратегії розвитку України саме в цьому напрямку. Ми повинні показати себе як виробника широкого спектру товарів. Тоді ми отримаємо нові ринки збуту, а інвестиції, в тому числі в інфраструктуру та будівництво підприємств, які вироблятимуть продукцію з доданою вартістю, прийдуть в нашу економіку», - наголосив Геннадій Новіков.

Він зазначив: держава має вивчати й аналізувати структуру експорту та виробництва сільськогосподарської продукції й на підставі цього аналізу проводити відповідне планування.

«Україна має бачити, де її місце в міжнародній торгівлі, щоб дати сигнал бізнесу, в якому сегменті краще розвиватися. Саме на такі сегменти слід спрямовувати державну підтримку», - додав голова ГС «АСУ».

Він поінформував учасників форуму про поїздку делегації Аграрного союзу України на виставку, яка нещодавно пройшла у Шанхаї.

«Ми спрямували свої зусилля на те, що запропонували потенційним інвесторам  простий і зрозумілий принцип співпраці. Нас не цікавить вкладання коштів у виробництво сільгосппродукції, ми самі маємо достатню базу для цього. Нам потрібні інвестиції у додану вартість. Тому ми запропонували китайський партнерам спільно реалізувати декілька проектів зі створення переробних підприємств на території України», - повідомив Геннадій Новіков.

Головна умова – інвестор має бути покупцем і споживачем виробленої на спільних підприємствах продукції та викуповувати всю продукцію. Члени «АСУ» зі свого боку відповідатимуть за якість, кількість і строки виробництва.

«Китайці проявили значний інтерес до цієї пропозиції. Паралельно триває аналогічна робота з представниками інших країн. Ми хочемо скоротити ланцюг між виробником продукції і споживачем. Таким чином ми отримуємо стабільного споживача. Споживач – стабільного постачальника сировини. Україна – виробництво з доданою вартістю на власній території», - підкреслив голова ГС «АСУ».

За його словами, виставка у Шанхаї показала українцям зовсім інший незвичний для нас Китай – не країну, яка виробляє і продає в усьому світі свою продукцію, а країну-споживача. Він зауважив, що для виробників у цій країні створені всі умови для продуктивної роботи.

«Ми відвідали в Китаї аграрну біржу. Схожу ідею намагалися реалізувати в Україні, однак оптові ринки у нас перетворилися на звичайні базари. В Китаї – це місце, де в день продають 3-4 тисячі тонн продукції. А у планах – збільшення обсягів до 20 тисяч тонн», - сказав Геннадій Новіков.

Це говорить про величезний потенціал ринку, в тому числі й для наших товаровиробників. А значить Україні потрібно навчитися пропонувати свою продукцію потенційним партнерам. Одеса – це ворота в Україну, тому доцільно саме там проводити масштабний показ наших експортних можливостей, показати що саме ми могли б запропонувати світовим споживачам.

За словами завідувача сектору підтримки експорту вітчизняної аграрної продукції Міністерство аграрної політики та продовольства Ганни Морозової, експорт – це такий напрямок, яким хочуть йти усі агровиробники. Адже – це імідж, гроші й можливість мати стабільний збут своєї продукції.

«Загальний баланс на сьогодні становить 170 ринків збуту експортного продукту. За 8 останніх років нарощено 50 ринків збуту. І цей показник ми маємо підтримувати як з точки зору обсягів та якості, так і з точки зору іміджу», - наголосила Ганна Морозова.

  • Фостій Марина
  • 17 грудня 2018 р.
  • 0