Геннадій Новіков: причини повної зупинки імпорту мінеральних добрив мають розслідувати правоохоронні органи

Правоохоронні органи та Служба безпеки України мають встановити, що змусило конкретного чиновника Державної фіскальної служби прийняти рішення про повну зупинку імпорту мінеральних добрив з усіх без виключення країн. З відповідною заявою сьогодні на прес конференції «Війна проти українських аграріїв:кому вигідне блокування імпорту добрив?» виступив голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.

«Ми маємо звернутися до СБУ та інших правоохоронних органів, щоб вони розслідували, які обставини змусили конкретного чиновника підписати документ, яким 12 грудня було повністю зупинено весь імпорт мінеральних добрив, незалежно від того, з якої країни їх ввозили. Нехай хоча б одна людина відповість за свої дії», - заявив Геннадій Новіков.


За його словами, ключовою проблемою, яка червоною ниткою проходить через всі роки незалежності України, є повна безвідповідальність. І найгірше, коли це стосується чиновників, від яких залежать інші люди.


«Зрозуміло, якщо не наступає відповідальність за такі дії, то вони будуть продовжуватися безкінечно», - наголосив голова ГС «АСУ».


Він висловив переконання, що такі дії призведуть до суттєвих втрат сільгоспвиробників, які наступного року зберуть значно менше збіжжя.


«Звичайно порахувати точну суму втрат зараз неможливо. Однак точно можу сказати, що ці втрати будуть дуже суттєвими. Адже нестача добрив впливає не лише на кількість, але й на якість вирощеної продукції», - підкреслив Геннадій Новіков.


Він також повідомив, що ГС «Аграрний союз України» та інші члени Всеукраїнського аграрного форуму написали листа до В.о. Голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Олександра Бакуменка. Аграрії закликали членів комітету захистити інтереси виробників сільськогосподарської продукції та підтримати звернення ВРУ до Президента та Кабінету міністрів щодо вжиття невідкладних заходів для розблокування імпорту мінеральних добрив.

  • Фостій Марина
  • 21 грудня 2018 р.
  • 0

Новини