Геннадій Новіков: аграрії мають більше уваги приділяти нюансам трудового законодавства, щоб не отримати велетенські штрафи

Геннадій Новіков: аграрії мають більше уваги приділяти нюансам трудового законодавства, щоб не отримати велетенські штрафи

У зв’язку з посилення контролю за дотриманням трудового законодавства сільгоспвиробникам слід краще ознайомитися з його деталями, щоб уникнути порушень які можуть вилитися штрафами від кількох десятків тисяч до кільком мільйонів гривень. Про це, виступаючи на щорічній нараді-семінарі керівників і спеціалістів сільгосппідприємств - членів ГС «Аграрний союзу України», повідомив голова ГС «АСУ» Геннадій Новіков.

«Країна пішла шляхом підвищення вимог і вони стали жорсткішими з точки зору відповідальності за порушення на теренах бізнесу. Більшість сільгоспвиробників не звикли до цих реалій. Є багато тонкощів, на які треба звертати увагу, щоб не отримати велетенські штрафи від 90 тисяч гривень і до кількох мільйонів», - наголосив Геннадій Новіков.

Він зауважив, що саме такі заходи як нарада-семінар дають можливість отримати нові знання в тому числі й щодо реального застосування норм трудового законодавства.

«Лише ґрунтовні і досконалі знання, які ми отримуємо тут, можуть допомогти нам уникнути значних фінансових втрат», - підкреслив голова ГС «АСУ».

Голова спостережної ради Держпраці Анатолій Владичанський, виступаючи перед членами спілки зауважив, що було видано низку розпоряджень, які стосуються комплексних позапланових перевірок, в яких беруть участь органи Держпраці, Пенсійного фонду, ДФС, Нацполіції та місцевих органів самоуправління.

«Воно діє з 10 жовтня. І спрямоване на виявлення неоформлених працівників», - додав він.

За його словами, ні поліція ні пенсійний фонд, ні місцеві органи самоврядування не можуть перевіряти те, як виконуються норми законодавства про працю.

«Якщо до вас прийшли, питайте, хто з якої організації. Якщо Держпраці і ДФС – запрошуйте і виясняйте чим обумовлена перевірка. Якщо Нацполіція – треба вияснити, з якою метою прийшли, чим регулюються їхні дії і який стосунок вони мають до трудових відносин. Так само з Пенсійним фондом та місцевою владою. Їм треба чітко вказати, що вони  за своїми повноваженнями не можуть займатися цими питаннями. Адже відповідно до 19 статті конституції всі органи мають діяти в межах законодавства. Тобто є обмеження того що вони можуть робити, а що ні», - заявив Анатолій Владичанський.

В ході зустрічі він також проаналізував нормативно-правові документи, якими керуються орагни перевірки. 

«Часто органи починають перевіряти всі підряд документи, щоб знайти порушення і накласти штрафи в кілька мільйонів гривень. Перевіряйте список документів, який вони планують перевірити, адже виїмка далеко не всіх документів є в їхній компетенції. Штатний розпис регулюється господарським законодавством. Інспектор не уповноважений перевіряти цей документ. І це перевищення повноважень. І ці питання потрібно їм задавати», - наголосив він.

За його словами, не треба чекати коли перевірять і складуть акт перевірки. Тоді буде пізно домагатися своїх прав. Треба активно діяти одразу, коли прийшли представники перевіряючи органів. При цьому обов’язково консультуйтеся з вашими юристами й не піддавайтеся тиску.

  • Фостій Марина
  • 21 січня 2019 р.
  • 0