Кабмін підготує законопроект про обіг сільгоспземель до 1 березня

Кабмін підготує законопроект про обіг сільгоспземель до 1 березня

7 лютого набуде чинності Закон № 2666-VIII щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель, який було ухвалено 20 грудня.

Строк дії мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення продовжено на рік, до 1 січня 2020 року - відповідні зміни внесено до розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу, пише Юрліга.

Нагадаємо, що Мінекономрозвитку пропонувало Президенту ветувати Закон, посилаючись, зокрема, на рішення ЄСПЛ, який вважає, що мораторій на продаж землі порушує право на захист власності. У рішенні "Зеленчук і Цицюра проти України" ЄСПЛ дійшов висновку, що чинний повний мораторій на купівлю-продаж сільгоспземель привів до порушення прав громадян, тому має бути ухвалений збалансованіший закон.

Цю виключну правову проблему - можливість громадян розпоряджатися належною їм землею - має розв'язати Велика Палата Верховного Суду. Касаційний цивільний суд просить Велику Палату відступити від висновку ВСУ щодо застосування пункту 15 Перехідних положень ЗК, до якого і внесені зміни щодо чергового продовження заборони відчуження.

Відповідно до Закону, Кабінет Міністрів має внести на розгляд Верховної Ради законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення до 1 березня 2019 року.


Інформацію взято з порталу Agro Review

 

  • Фостій Марина
  • 7 лютого 2019 р.
  • 0

Новини