В Запорізькій області проведено семінар для сільгоспвиробників

Відокремлений підрозділ ГС «Аграрний союз України» в Запорізькій області провів семінар-нараду для сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств на тему «Збереження землі. Оптимальне оподаткування. Перевірки держпраці. Державна підтримка».

У ході семінару підняли тему перевірок аграрних підприємств Державною службою України з питань праці. Детально розглянули підстави для проведення перевірок, права та обов’язки інспекторів праці, а також права сільгосппідприємств – роботодавців під час подібних заходів.

Одним з ключових питань стали земельні відносини, які склалися в Україні, орендні відносини та ключові моменти «прихованого» придбання землі через довгострокову оренду чи емфітевзис. Спікери оцінили ризики орендаря у випадках коли орендодавці не отримують орендну плату та шляхи збереження та повернення землі, отриманої фермером у постійне користування. 

Окремим блоками роботи на семінарі стали оподаткування та державна підтримка. Останнє питання викликало особливо жваву дискусію, адже на думку сільгоспвиробників кошти, які виділяються на підтримку аграріїв використовуються вкрай неефективно і не дають очікуваного результату.

Спікерами семінару стали експерт з питань оподаткування та бухгалтерського  обліку Громадської спілки «Аграрний союз України», кандидат економічних наук Володимир Цап, заступник начальника управління рослинництва та розвитку сільської місцевості Департаменту агропромислового розвитку Запорізької ОДА Людмила Спіцина, головний редактор журналу «АгроPRO», експерт з питань оподаткування ГО «Інститут податкових реформ» Ельвіра Ткачова, адвокат з трудового права, голова Громадської ради при Держпраці України Анатолій Владичанський та адвокат з земельного права, радник  з земельних питань ГС «Аграрний союз України» Олександр Норочевський.  • Фостій Марина
  • 8 лютого 2019 р.
  • 0

Новини