Європейська практика свідчить про доцільність зниження ставки ПДВ

В той час як в Україні йдуть складні переговори щодо зниження ставки ПДВ для сільгоспвиробників, в країнах ЄС пільговою ставкою ПДВ користуються не лише виробники харчової продукції, але й постачальники факторів сільськогосподарського виробництва.

Прикріплені файли та додаткові матеріали

Аналітична нотатка щодо реформування ПДВ в контексті євроінтеграції

Уніфікованої ставки ПДВ, встановленої для країн - членів ЄС, не існує. Більше того, країни можуть не лише на свій розсуд визначати основну ставку ПДВ, але встановлювати ще й до двох знижених ставок. Єдина вимога полягає у тому, щоб основна ставка ПДВ була не менше 15%, а знижена - не менше 5%.

Попри те, що наша система справляння ПДВ оперує ставкою 20% і не передбачає зниження ставки для сільгоспвиробника, загалом вона відповідає вимогам Директиви ЄС 2006/112/EC, згаданої в Угоді про асоціацію. Отже, формально ми вже в Європі і завдання з гармонізації законодавства виконані.

Але ж практично в усіх країнах Європи дві групи виробників - сільськогосподарської продукції і факторів виробництва для сільгосппідприємств - користуються зниженими ставками ПДВ...

Аналітичний центр АСУ дослідив ситуацію і надав висновки та рекомендації у доданому файлі.

 

 

  • Старікова Лариса Валеріївна
  • 13 лютого 2019 р.
  • 0