ГС «АСУ» вимагає в українських та європейських чиновників збільшити квоти на імпорт томатної пасти до ЄС майже в 4 рази

ГС «АСУ» вимагає в українських та європейських чиновників збільшити квоти на імпорт томатної пасти до ЄС майже в 4 рази

Громадська спілка «Аграрний союз України» звернулася з листом до Представника Європейського Союзу в Україні Х’юга Мінгареллі, Віце-прем’єр міністра Степана Кубіва та в.о. Міністра аграрної політики і продовольства Ольги Трофімцевої з вимогою забезпечити збільшення квоти на імпорт томатної пасти до ЄС з нинішніх 13 тис. тонн то 50 тис. тонн.

«Український виробник томатів і томатної пасти дійсно знаходиться у вкрай неконкурентноздатному стані в порівнянні з виробниками аналогічної продукції в країнах ЄС. Адже в той час, як державні дотації покривають до 20% вартості продукції європейського виробника, накладання ввізного мита у розмірі 14,4% на українську продукцію підвищує реальну різницю у вартості виробництва українських і європейських томатів до 34,4%», – йдеться у листі.

Більше того, український виробник томатної продукції працює в системі, де вартість кредитних ресурсів перевищує 20%, а держава, практично не надаючи жодної фінансової підтримки овочівництву, в адміністративному поряду забирає 30% валютної виручки, тим самим створюючи додаткові курсові ризики для виробника.

У ГС «АСУ» нагадали чиновникам, що квота безмитної торгівлі на перероблені томати у розмірі 10 000 тон була встановлена 1 січня 2016 року. Восени 2017 року строком на 3 роки була введена додаткова квота на продукцію в 3 000 тон.

«В Україні у сфері виробництва томатної пасти працює 38 підприємств. Україна посідає 10 місце у світі й 3 місце в Європі по обсягу виробництва томатної пасти. Тож 13 тисяч тон, на які поширюється безмитний режим торгівлі, становлять мізерну частину як від потужності українського виробництва, так і від обсягів річного споживання томатної пасти в ЄС, яке сягає 1 млн тонн. За таких обставин збільшення обсягів безмитної торгівлі хоча б до 50 000 тон на рік є виключно доречним», - зазначено у листі.

Саме тому Аграрний союз України закликав Уряд терміново і активно включитися в переговори щодо узгодження з Європейською стороною збільшення квоти безмитного постачання томатної пасти до країн ЄС до 50 00 тон на рік.

На переконання ГС «АСУ» збільшення квот на імпорт пасти до ЄС вигідно також і європейським країнам.

«Томатна паста – в країнах Європи відіграє роль сировини, на основі якої саме європейський переробник формує широкий спектр сучасних готових продуктів, створюючи в харчовій промисловості країн ЄС додаткові робочі місця», - підкресили в листі представники спілки.

 

 

 

  • Фостій Марина
  • 20 березня 2019 р.
  • 0

Новини