Держава передбачила 30% компенсації за будівництво елеваторів та недоробила механізм їх отримання

Держава передбачила 30% компенсації за будівництво елеваторів та недоробила механізм їх отримання

У рамках підтримки сільгоспвиробників держава заклала чималі кошти для компенсації витрат на будівництво та реконструкцію сховищ для зберігання зібраного врожаю. Однак й донині не затверджено форми документів, які необхідні для отримання цих коштів. Про це йдеться у Аналітичній нотатці щодо державної підтримки будівництва елеваторів, підготовленій Аналітичним центром ГС «Аграрний союз України».

Прикріплені файли та додаткові матеріали

Звернення Голови ГС "АСУ" до в.о. Міністра Мінагрополітики

Зокрема, наголошується, що держава готова компенсувати 30 відсотків вартості будівництва чи реконструкції об’єктів зі зберігання чи переробки зерна. Кошти на це передбачені чинним Бюджетом на 2019 рік. Більше того, за підсумками першого півріччя Уряд може збільшити асигнування на цей напрямок.

Підприємства мають повідомити Мінагрополітики про свій намір отримати дотацію за встановленою формою до 1 квітня, до 1 серпня або ж до 1 листопада 2019 року. Однак, ні форма повідомлення, ні форма заявки на отримання компенсації донині так і не були затверджені. Через це аграрії вже не змогли скористатися підтримкою в рамках першої хвилі подання заявок.

Це звужує можливості підприємств отримати відшкодування, передбачені Законом України "Про державний бюджет України на 2019 рік".

ГС «Аграрний союз України» звернулась до Мінагрополітики з вимогою якнайшвидше затвердити форми Повідомлення на внесення сільськогосподарського товаровиробника до переліку претендентів, які мають намір отримати часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції об'єктів із зберігання та переробки зерна і перенесення термінів його подачі до 1 травня 2019 року з відповідним зсувом на 1 місяць всіх інших термінів відповідного періоду (проект листа до Мінагрополітики додається).

  • Фостій Марина
  • 3 квітня 2019 р.
  • 0

Новини