Геннадій Новіков: держава має не розпродувати землю, а здавати її в оренду та отримувати постійний прибуток

Державну землю треба не продавати, а здавати в оренду. 

Таким чином держава завжди матиме прибуток, який  можна направити на створення інструментів для реалізації земельної реформи. Такий коментар за підсумками проведення Всеукраїнського земельного форуму дав голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.


«Серед найбільш дискусійних питань форуму було питання про продаж землі з державної власності.


Аграрний союз України категорично проти продажу державних земель. 


Ми вважаємо, обсяг володіння державою землею на рівні близько 25%, який зараз існує, є мінімально можливим  для того, щоб держава нормально функціонувала. Ми вважаємо, що землю державної власності треба не продавати, а здавати в оренду. Таким чином держава завжди матиме дохід.


Ці кошти можна направити на створення інструменті необхідних для проведення земельної реформи», - заявив Геннадій Новіков.


Він наголосив, що ГС «АСУ» займає однозначну позицію – володіти землею в Україні повинні лише ті люди, які працюють на нійЯкщо хтось із аграріїв перестає працювати на землі, він повинен її продавати. 


«Земля має бути власністю працівників, а не рантьє. Ми маємо розвивати інститут праці на землі, а не збагачення за рахунок землеволодіння. Тоді не буде зловживань, адже ми навряд матимемо шалену кількість бізнесменів, які матимуть бажання саме працювати на землі, а не сидіти на шиї у тих, хто працює», - підкреслив голова Аграрного союзу України


  • Фостій Марина
  • 10 квітня 2019 р.
  • 0

Новини