Лариса Старікова представила в Мінагропроді позицію Аграрного союзу України щодо аграрних дотацій на 2019 рік

Координатор Аналітичного центру Громадської спілки «Аграрний союз України» Лариса Старікова взяла участь в засіданні робочої групи з проведення огляду витрат державного бюджету у сфері агропромислового комплексу в частині фінансової підтримки заходів у агропромисловому комплекті шляхом здешевлення кредитів, яке пройшло в Міністерстві аграрної політики та продовольства. Вона представила позицію ГС «АСУ» щодо аграрних дотацій.

Наша спілка пропонує не використані бюджетні кошти зосередити на перенесенні їх до спеціального фонду, де вони б не згорали і могли акумулюватися для використання в майбутньому. Окрім цього, кошти з цього фонду могли б бути розміщені на депозитах, що дасть можливість зосередити ще більше коштів на потреби аграрного сектору.

«В ідеалі бюджетні кошти мали б акумулюватися в Фонді бюджетних дотацій, який би просто надавав кошти за різними напрямками на основі єдиного механізму і процедури перерахунку коштів. Процедури діяльності такого фонду мають формуватися виключно в рамках нормативно-правової бази для уникнення можливості виникнення корупційних дій. Прийняття локальних рішень та «ручне управління» мають бути виключені», - підкреслила Лариса Старікова.

При цьому кошти значно доцільніше витрачати на програми підтримки експорту, продовольчої безпеки, платоспроможності населення при задоволенні своїх базових харчових потреб тощо. Також за рахунок бюджетного фінансування має підтримуватися осучаснення та інноваційний розвиток підприємств на основі механізмів, які діють в ЄС. Ключовими з таких механізмів є: компенсація банківських ставок за кредитами, страхування, цільові виплати споживачам, державно-приватне партнерство.

Надання дотацій має відбуватися на основі компенсаційних механізмів. І це стосується не лише ПДВ, а й інших податків.

Подання документів на отримання дотацій має бути максимально спрощеним і відбуватися виключно в електронній формі. При цьому, дублювання подання інформації, яка вже надавалася органам влади, має бути повністю виключене.

  • Фостій Марина
  • 23 травня 2019 р.
  • 0