Нові правила зберігання пального призведуть до різкого зростання тіньового обігу нафтопродуктів

Нові правила зберігання пального призведуть до різкого зростання тіньового обігу нафтопродуктів

У разі запровадження з 1 липня цього року обов’язкового ліцензування збереження підприємствами пального для власного споживання слід очікувати значного збільшення обігу нафтопродуктів, адже введення відповідних норм несе високі корупційні ризики.

Хоча вартість отримання самої ліцензії незначна і становить усього 780 гривень, законодавець передбачив штраф за відсутність такої ліцензії на рівні 500 тисяч гривень. При цьому, отримати ліцензію до початку дії нових вимог навряд зможуть усі, хто цього бажає. Адже до органу Державної фіскальної служби за місцем зберігання пального потрібно подати чималий пакет документів, серед яких копії документів, котрі підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, копію документів від Державної архітектурно-будівельної інспекції про прийняття в експлуатацію відповідних об’єктів, копії дозволів Державної служби України з питань праці на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації устаткування підвищеної небезпеки.

Також запропоновані новації місять величезні корупційні ризики. Не має сумніву, що новими паливними базами фіскальної служби захочуть скористатися різноманітні органи, які уповноважені на проведення перевірок. Підприємці по всій країні, і аграрії найбільшої мірою, знову будуть потерпати від нескінченної череди «інспекторів», які шукатимуть порушення з метою отримання хабаря.

Саме тому Громадська спілка «Аграрний союз України» вимагає термінового ухвалення проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо покращення адміністрування окремих податків і зборів» (№10212), який передбачає відтермінування початку дії ліцензування. З відповідним зверненням ГС «АСУ» звернулася до Голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної.

За цей час можна буде провести широке обговорення цього питання з сільгоспвиробниками, які чи не найбільше можуть постраждати від запровадження відповідних новацій, представниками профільних громадських організацій та інших державних органів.

  • Фостій Марина
  • 28 травня 2019 р.
  • 0