Геннадій Новіков: розвиток малих форм господарювання на селі приречений на провал без створення державою необхідної інфраструктури

Геннадій Новіков: розвиток малих форм господарювання на селі приречений на провал без створення державою необхідної інфраструктури

Держава має забезпечити створення усієї необхідної інфраструктури для збереження, переробки та продажу продукції малих аграрних товаровиробників. Без виконання цієї умови уся робота з підтримки малих форм господарювання не матиме успіху. Про це в ході слухань на тему «Малі форми господарювання як основа сталого сільського розвитку в контексті імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом» у Комітеті Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин заявив голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.

«Якщо ми говоримо про малі форми господарювання у аграрній сфері, то без державної підтримки і створення необхідної інфраструктури збереження та збуту вирощеного збіжжя та вироблених товарів, всі інші ініціативи спрямовані на розвиток таких господарювання зводяться нанівець», - зазначив Генндій Новіков.

На його переконання малі форми господарювання мають право на життя, але їм слід сконцентруватися на вирощуванні тих культур, які дадуть їм можливість бути конкурентними з іншими формами господарювання. Передусім це ягідництво, бджільництво, садівництво, тваринництво, вирощування картоплі та низка інших напрямків, в яких так званий «ефект розміру» виробництва знівельований.

«Коштів, які сьогодні виділяються для розвитку аграрного сектора, при їх раціональному використанні на вищезгадані напрямки, достатньо, щоб отримати потрібний ефект і сформувати нове обличчя сільського господарства України. Це стосується і створення робочих місць, і самозайнятості населення, і розширення асортименту», - наголосив голова ГС «АСУ».

Він підкреслив, що іноземні експерти вперше погодилися з тим, що Україна досить суттєво відрізняється від Європейського союзу з точки зору організаційно-правових форм господарювання і сільського укладу в принципі.

«У нашій країні в селах проживає до 50% населення, в Європі більшість людей живе в містах. А країнах Прибалтики рівень урбанізації взагалі сягає 98%. Тому наші шляхи розвитку не можуть бути однаковими», - зауважив Геннадій Новіков.

За його словами, в Україні аграрна галузь України дотує бюджет країни. У той час як у ЄС аграрне виробництво дотується з бюджету Євросоюзу. Більше того, на таку підтримку виділяється близько половини європейського бюджету.

«Україна, навіть за бажання, не має такої можливості. У нас просто немає достатньо сильних галузей, за рахунок яких можна було б підтримати сільгоспвиробника. Тому в нашій державі слід розвивати форми господарювання, які є самодостатніми і потребують державної підтримки у вигляді розвитку інфраструктури чи державного сприяння в освоєнні інших ринків», - підкреслив очільник «Аграрного союзу України».

У ході слухань Геннадій Новіков домовився з представниками Сербії та країн Прибалтики про візит делегації ГС «АСУ» до цих країн для вивчення досвіду у формуванні інфраструктури і розвитку сільського господарства.

  • Фостій Марина
  • 4 червня 2019 р.
  • 0