Геннадій Новіков: земельна реформа має стати частиною стратегії розвитку села

Запровадження земельної реформи має стати невід’ємною частиною реалізації загальної стратегії розвитку українського села. Про це, виступаючи на конференції «Ринок землі в Україні: хто має отримати право купувати землю та якими мають бути обмеження по концентрації земель», сказав голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.

«Ми не маємо поспішати з проведенням земельної реформи, щоб не зробити помилки, виправити які буде дуже непросто. Більше того, земельна реформа не повинна запроваджуватися окремо. Вона має стати частиною загальної стратегії розвитку українського села», - зазначив голова Аграрного союзу України.

Серед ключових принципів, які мають бути закладені в земельну реформу, він виокремив положення, за яким володіти українською землею мають ті, хто на ній працює і, бажано, ще й проживають на відповідних територіях. 

«Для запровадження земельної реформи ми маємо створити фінансові установи, які з одного боку забезпечать українців доступними фінансовими ресурсами і дадуть їм можливість конкурувати на земельному ринку та купувати землю, а з іншого– забезпечать сільгоспвиробників необхідною технікою під заставу їхньої землі», - зауважив очільник ГС «АСУ». 

За його словами, Аграрний союз України виступає категорично проти продажу державної землі в будь-якому вигляді. Адже земельні ресурси, які перебувають у власності держави, є гарантією стабільності на ринку.

«Цю землю також можна використовувати ефективно, здавши її в оренду на конкурсних основах і отримавши реальний стабільний дохід», - додав Геннадій Новіков.

  • Фостій Марина
  • 17 липня 2019 р.
  • 0

Новини