Аграрії звернулися до Президента Зеленського з вимогою врахувати їхню думку щодо відкриття ринку землі

Аграрії звернулися до Президента Зеленського з вимогою врахувати їхню думку щодо відкриття ринку землі

Громадська спілка «Аграрний союз України» та Асоціація фермерів та приватних землевласників України звернулися з відкритим листом до Президента України Володимира Зеленського з вимогою врахувати позицію людей, які обробляють землю і приносять реальні доходи державі, щодо відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення.

Прикріплені файли та додаткові матеріали

Відкритий лист до Президента України Володимира Зеленського з вимогою врахувати позицію малих та середніх товаровиробників щодо зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення Економічні наслідки запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення для бюджету

«Маємо глибоке занепокоєння тим, що обговорення питання відкриття ринку землі, як це відбувалось при попередній владі, проходить однобічно у вузькому колі київських та іноземних експертів без врахування думки середніх та малих виробників, які живуть і працюють на селі і для яких земля є головним фактором виробництва», - йдеться у листі.

Аграрії нагадали Главі держави, що сільгоспвиробники пройшли через низку економічних криз, консолідували землі в промислово значимих масштабах, виробляють 80% аграрної продукції, яка експортується та формує 40% ВВП. Окрім цього, саме представники малого та середнього сільськогосподарського бізнесу забезпечують вирішення нагальних соціальних питань на селі та мають інвестиційний потенціал, який спрямовують на розвиток виробничих потужностей для переробки власної сировини.

«Прийняття невиважених та неузгоджених рішень щодо відкриття вільного ринку землі ставить під удар всі ці надбання. Адже мета земельної реформи, яку ставили на початку 90-х: економічно ефективне використання земель, створення оптимальних умов для суттєвого збільшення соціального, інвестиційного і виробничого потенціалів землі, перетворення її у самостійний фактор економічного зростання вже реалізується на практиці», - сказано у зверненні.

Аграрії закликали Володимира Зеленського провести зустріч з громадськими організаціями, які представляють інтереси середніх та малих сільгоспвиробників для обговорення питань, які стосуються відкриття ринку землі. На переконання представників бізнесу, лише спільна робота над такими важливими рішеннями може забезпечити довіру широких кіл селян до влади і стати гарантією прийняття успішних рішень, спрямованих на довгоочікуваний стабільний соціально-економічний розвиток країни.

Президенту також надіслали детальний аналіз економічних наслідків запровадження ринкового обігу земель  сільськогосподарського призначення.

  • Фостій Марина
  • 8 серпня 2019 р.
  • 0