ВАФ прийняв рішення продовжити роботу над узгодженням єдиної позиції щодо відкриття земельного ринку

Відбулося чергове засідання Всеукраїнського аграрного форуму (ВАФ), в ході якого було проведено обговорення спільної позиції аграрних асоціацій та сільгоспвиробників щодо відкриття в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення, яке анонсувала нова влада.

Представники Громадської спілки «Аграрний союз України» представили бачення членів спілки подальшого розвитку аграрного сектору української економіки, ключовими позиціями якого є заборона продажу державних сільгоспземель, запуск фінансових інструментів, які дадуть можливість всім аграріям долучитися до ринкових відносин та запровадження норми, за якою володіти українською землею мають ті, хто на ній працює.

Коментуючи підсумки засідання, голова ГС «АСУ» Геннадій Новіков наголосив, що дуже важливо вийти на консолідовану позицію, яку буде представлено від імені всіх сільгоспвиробників новим депутатам Верховної Ради та новому складу Кабінету міністрів.

«Лише виступаючи з єдиною позицією, ми маємо шанс бути почутими представниками влади та вплинути на прийняття рішень, від яких залежатиме майбутнє всієї аграрної галузі. Навіть більше, від цих рішень залежить майбутнє українського села та всієї держави. Адже саме аграрії нині є рушієм економіки і забезпечують безперебійний притік валюти в України. А значить – економічну стабільність держави», - зазначив очільник Аграрного союзу України. 

Він підкреслив: позиція спілки повністю збігається з баченням розвитку аграрного сектору представниками Асоціації фермерів та землевласників. Однак частина членів ВАФ мають інше бачення, тому, поки що, сформувати і узгодити єдину позицію не вдалося. 

«Тож ми продовжимо роботу в рамках Всеукраїнського аграрного форуму. Адже головне – не приймати поспішних і необґрунтованих рішень та не допустити системних помилок. Ми маємо створити умови, які забезпечать реальний розвиток аграрного сектору України як невід’ємної складової розвитку українського села», - резюмував Геннадій Новіков.

  • Фостій Марина
  • 14 серпня 2019 р.
  • 0

Новини