Геннадій Новіков: відсутність діалогу з громадянським суспільством – ознака авторитарних держав

Геннадій Новіков: відсутність діалогу з громадянським суспільством – ознака авторитарних держав

Представники нової влади, на жаль, жодним чином не бажають дослухатися до позиції громадських аграрних організацій під час прийняття ключових для держави і аграрного сектору рішень. Таке ставлення до представників громадськості не притаманне для демократичних країн і є більш звичним для держав з авторитарною формою правління. З такою заявою виступив голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.

«Ми жодним чином не виступаємо проти запровадження нових підходів і реформування системи управління державою для того, щоб зробити Україну більш ефективною і успішною. Однак для нас критично важливо брати участь у процесах змін, які стосуються нашої галузі, якою ми живемо кожного дня, яку ми сформували й продовжуємо розвивати. Саме тому для аграріїв, які об’єдналися у громадські організації, дуже важливо брати участь у розробці політик і стратегічних рішень в аграрній сфері», - йдеться у заяві очільника ГС «АСУ».

Він нагадав, що представники нової влади, які позиціонують себе як сучасні політики-лібертаріанці, жодним чином не відреагували на позицію всієї сільгосп спільноти, представленої 19 профільними об’єднаннями, які виступили проти ліквідації Мінагрополітики. У нової влади не знайшлося жодної можливості, щоб донести свою позицію аграріям, вислухати думку сільгоспвиробників чи провести аргументовану і фахову дискусію з цього питання. Така сама доля, підкреслив він, спіткала й питання відкриття земельного ринку.

«Складається враження що влада не чує чи, що ще гірше, не звертає уваги на позицію представників аграрної сфери. Жодні наші спроби вийти на ефективний діалог з цього питання так само зіштовхувалися з непорушною стіною мовчання. Для нас та й для європейських партнерів України таке ставлення до позиції представників професії може свідчити про зниження ваги і поступове знищення громадянського руху в Україні, що притаманно лише авторитарним системам і ніяк не сучасній європейській державі», - наголосив Геннадій Новіков.

Він закликав президента, парламент та уряд до відкритого професійного діалогу. Адже, лише так можна напрацювати найбільш ефективні та вигідні для держави і її громадян рішення, уникнути багатьох проблем та підводних каменів, запровадити зміни, які потребує сьогодення.

  • Фостій Марина
  • 2 вересня 2019 р.
  • 0

Новини