ГС «АСУ» та Асоціація фермерів та землевласників затвердили спільну позицію щодо відкриття ринку землі

Сьогодні в рамках аграрного форуму, який пройшов у Вінниці, представники Громадської спілки «Аграрний союз України» та Асоціація фермерів та приватних землевласників України ухвалили спільну позицію щодо відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення. 

Зокрема документом передбачено заборону продажу земель сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності. Надання державі в особі громад виключного права купівлі земель «пайових» земель через надання кредитів новою держаною іпотечною установою. Місцева влада зможу передавати свої землі у користування через аукціони, що забезпечить стабільне наповнення їхніх бюджетів.

Також документ наголошує, що перші 10 років доступ до ринку повинні мати виключно громадян України із запровадженням сертифікації сільськогосподарської діяльності та обмеженням площі на рівні 200 га в одні руки. У подальшому доступ до ринку може бути наданий фермерським господарствам, юридичним особам, які мають статус сільськогосподарського виробника останні 3 роки й засновниками яких є виключно громадяни України, з обмеженням площі у 5 тис. га.

Геннадій Новіков підкреслив, що учасники заходу висловили готовність боротися за власну точку зору й використовуватимуть для цього усі доступні заходи.

«Якщо буде необхідно люди підуть до Офісу Президента й вже там доводитимуть до відома глави держави свою позицію», - сказав голова ГС «АСУ».

  • Фостій Марина
  • 13 вересня 2019 р.
  • 0

Новини