Геннадій Новіков: аграрії негативно ставляться до ініціатив уряду та президента щодо відкриття ринку землі

Загальні настрої серед учасників конференції щодо відкриття ринку землі свідчать про відсутність підтримки серед аграріїв урядових ініціатив у цій сфері. Так прокоментував результати конференції щодо реформи управління земельними відносинами, в якій взяли участь сільгоспвиробники з усієї країни, Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Олексій Гончарук, голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.

«Не зважаючи на те що сьогодні Прездент озвучив те що земля буде належати українцям ми і вся Україна почули чітку позицію уряду щодо відкриття ринку землі в Україні. Ця позиція уряду отримала негативну оцінку учасників заходу. Вона не влаштовує більшість аграрного середовища, адже на ринок будь-яким способом намагаються запустити іноземців через юридичні особи», - заявив очільник ГС «АСУ».

За його словами, запропоновані підходи ставлять українців які працюють на землі у вкрай невигідне становище, адже вони в рамках відкритого земельного ринку навряд зможуть витримати конкуренцію з іноземним капіталом.

«Урядові ініціативи створюють неконкурентне середовище для українськи фермерів, які не зможуть протистояти закордонному капіталу, який в 10-20 разів дешевше за той, який доступний українським аграріям», - підкреслив Геннадій Новіков.

Він також зауважив, що аграріям не представили вже створених фінансових інструментів  які б гарантували захист інтересів українського сільгоспвиробника, їх створення лише намічається.

«Ми все ж й нині  сподіваємося, що позиція Президента та уряду в тому, щоб знайти найкращі для України й українців рецепти вирішення цього питання. І зробити це можна лише дослухавшись до голосу людей, які працюють на землі й з середини знають ситуацію», - додав голова Аграрного союзу України.

Геннадій Новіков також анонсував проведення завтра всеукраїнської акції «Ні безвідповідальному продажу землі!». Її мета – донести до влади ключові позиції аграріїв щодо обігу сільгосп земель:

1.      Ні продажу державних і комунальних земель сільськогосподарського призначення.

2.      Створення державної земельної іпотечної установи.

3.      Першочергове право на викуп земель – за місцевими громадами, для забезпечення реалізації власниками паїв права розпорядитися своєю землею.

4.      Реалізація принципу «Земля має належати тим, хто на ній живе і працює»:

a.      перші 5 років - доступ до ринку фізичних осіб громадян України із запровадженням сертифікації сільськогосподарської діяльності та обмеженням площі в одні руки – 200 га;

b.     в подальшому, за наявної необхідності, - доступ до ринку фермерських господарств, юридичних осіб, які мають статус сільськогосподарського виробника останні 3-роки, засновниками яких є виключно громадяни України з обмеженням щодо власності та користування землею не більше 5000 га.

 

 

  • Фостій Марина
  • 19 вересня 2019 р.
  • 0

Новини