Всеукраїнська акція «Ні безвідповідальному продажу землі» відбулась!

Сьогодні майже у всіх областях України відбулась Всеукраїнська акція «Ні безвідповідальному продажу землі!». Люди разом зі своєю сільгосптехнікою вийшли на узбіччя основних автошляхів України. В акції взяли участь селяни з виведенням техніки.


Акція була організована ГС «Аграрний союз України».

«Не зважаючи на те що вчора на Конференції організованій для сільгоспвиробників, президент озвучив те що земля буде належати українцям ми і вся Україна почули чітку позицію уряду щодо відкриття ринку землі в Україні. Ця позиція уряду отримала негативну оцінку учасників заходу. Вона не влаштовує більшість аграрного середовища, адже на ринок будь-яким способом намагаються запустити іноземців через юридичні особи», - заявив очільник ГС «АСУ».

За його словами, запропоновані підходи ставлять українців які працюють на землі у вкрай невигідне становище, адже вони в рамках відкритого земельного ринку навряд зможуть витримати конкуренцію з іноземним капіталом.

Метою проведення акції було донести до влади ключові позиції аграріїв щодо обігу сільгосп земель:

1.      Ні продажу державних і комунальних земель сільськогосподарського призначення. 

2.      Створення державної земельної іпотечної установи. 

3.      Першочергове право на викуп земель – за місцевими громадами, для забезпечення реалізації власниками паїв права розпорядитися своєю землею. 

4.      Реалізація принципу «Земля має належати тим, хто на ній живе і працює»: 

a.      перші 5 років - доступ до ринку фізичних осіб громадян України із запровадженням сертифікації сільськогосподарської діяльності та обмеженням площі в одні руки – 200 га

b.     в подальшому, за наявної необхідності, - доступ до ринку фермерських господарств, юридичних осіб, які мають статус сільськогосподарського виробника останні 3-роки, засновниками яких є виключно громадяни України з обмеженням щодо власності та користування землею не більше 5000 га.

Як стало відомо по закінченню акції Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на своєму офіційному сайті опублікувало проект відповідного законопроекту. В тексті відсутні будь-які обмеження на участь іноземців у складі засновників чи бенефіціарів компаній, що зможуть купувати землю в Україні.
  • Фостій Марина
  • 20 вересня 2019 р.
  • 0

Новини