ГС «АСУ» провела Аграрне віче щодо земельної реформи

Сьогодні у Кропивницькому пройшло Аграрне віче щодо перспектив земельної реформи в Україні, участь у якому взяли аграрії з усіх регіонів України. Організатором заходу виступила Громадська спілка «Аграрний союз України».

Прикріплені файли та додаткові матеріали

Рішення учасників Аграрного віче «Ні безвідповідальному продажу землі!»

На переконання учасників заходу, запровадження купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення та зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення є не на часі. Й досі не розроблена і не прийнята Дорожня карта щодо обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні.

Водночас було визначено, що необхідними умовами для початку можливого обговорення доцільності відкриття ринку є подолання корупції, підвищення купівельної спроможності населення до рівня країн Східної Європи, розроблення системи кредитування сільськогосподарського виробництва на рівні відсоткової ставки аналогічної європейським країнам, закінчення війни та повернення усіх тимчасово окупованих територій, стабілізація банківської системи, стовідсоткове наповнення Державного земельного кадастру та виправлення помилок в ньому, створення правової держави для гарантування захисту прав на землю, а також занесення до Державного реєстру прав власності права оренди за чинними договорами оренди землі й обтяжень прав на земельні ділянки.

Всеукраїнське віче затвердило позицію щодо запровадження обігу земель, за умови максимального збереження та захисту існуючих орендних відносин, ключовими нормами якої є:

1)​Заборона продажу державних і комунальних земель сільськогосподарського призначення.

2)​Створення державної земельної іпотечної установи.

3)​Надання першочергового права на викуп земель місцевим громадам.

4)​Реалізація принципу «Земля має належати тим, хто на ній живе і працює»:

- доступ до ринку фізичних осіб громадян України з обмеженням площі в одні руки – 200 га;

- в подальшому, за необхідності, - доступ до ринку фермерських господарств, юридичних осіб, які мають статус сільськогосподарського виробника останні 3-роки, засновниками яких є виключно громадяни України, з обмеженням щодо власності та користування землею - 5000 га.

Учасники заходу виступили з вимогою не вносити будь-яких законопроектів, щодо продажу земель сільськогосподарського призначення, у тому числі запропонований для обговорення Міністерством економіки, до Верховної ради України та не приймати інші законодавчі акти з цих питань без виконання вище наведених умов та проведення Всеукраїнського референдуму!

Також серед вимог: провести інвентаризацію земель, які відносяться до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України та Національної академії аграрних наук України та провести паювання цих земель, забезпечивши збереження особливостей розвитку національної наук, та врахувати позицію віче щодо запровадження обігу земель при розробці політики з розвитку земельних відносин.

На Аграрному віче одностайно вирішено, що земля є питанням національної безпеки і лише український народ, після проведення в суспільстві відкритого та фахового обговорення, має визначитись, щодо можливого відкриття ринку землі.

  • Фостій Марина
  • 25 вересня 2019 р.
  • 0