Вінницькі аграрії вийшли до обласної ради з вимогою почути голос сільгоспвиробників


Перед початком сесії Вінницької облради аграрії Вінниччини вийшли до будівлі, в якій зараз проходить пленарне засідання з вимогою почути голос аграріїв "Ні безвідповідальгому продажу землі".

На переконання учасників заходу, запровадження купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення та зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення є не на часі. Й досі не розроблена і не прийнята Дорожня карта щодо обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні.

Необхідними умовами для початку можливого обговорення доцільності відкриття ринку є подолання корупції, підвищення купівельної спроможності населення до рівня країн Східної Європи, розроблення системи кредитування сільськогосподарського виробництва на рівні відсоткової ставки аналогічної європейським країнам, закінчення війни та повернення усіх тимчасово окупованих територій. Також вкрай важлива стабілізація банківської системи, стовідсоткове наповнення Державного земельного кадастру та виправлення помилок в ньому. Тільки після створення правової держави для гарантування захисту прав на землю, а також занесення до Державного реєстру прав власності права оренди за чинними договорами оренди землі й обтяжень прав на земельні ділянки ринок може бути відкритим.


  • Фостій Марина
  • 27 вересня 2019 р.
  • 0