Члени ГС «АСУ» взяли участь в Форумі аграріїв Чернігівщини «За рідну землю»


Сьогодні в Чернігові відбувся Форум аграріїв «За рідну землю», участь у якому взяли понад 100 фермерів, депутати політичних фракцій Верховної ради, учасники АТО, пайщики та представники селищних рад.

Учасники Форуму виступили категорично проти запровадження купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення та зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення на данному етапі. Одним з багатьох аргументів є не розроблена і не прийнята Дорожня карта щодо обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні. Державний земельний кадастр не наповнений, не внесена інформація про всі законно набуті права оренди до реєстру прав на нерухоме майно. Не створені належні фінансові установи та механізми запровадження кредитування. Та й сам сільгоспвробник не може конкурувати з іноземцями, яких держава намагається ввести черех юридичні особи.

Принципова позиція аграріїв:

1. Ні продажу державних і комунальних земель сільськогосподарського призначення.

2. Створення державної земельної іпотечної установи.

3. Першочергове право на викуп земель – за місцевими громадами, для забезпечення реалізації власниками паїв права розпорядитися своєю землею.

4. Реалізація принципу «Земля має належати тим, хто на ній живе і працює»:

a. перші 5 років - доступ до ринку фізичних осіб громадян України із запровадженням сертифікації сільськогосподарської діяльності та обмеженням площі в одні руки – 200 га;

b. в подальшому, за наявної необхідності, - доступ до ринку фермерських господарств, юридичних осіб, які мають статус сільськогосподарського виробника останні 3-роки, засновниками яких є виключно громадяни України з обмеженням щодо власності та користування землею не більше 5000 га.

Нажаль аграрному сектору залишається незрозумілим, чи збирається влада враховувати позицію мільйонів аграріїв, які працюють на землі та забезпечують формування 17% ВВП, тому сільгоспвиробники звернулися до народних обратців донести позицію до вищого законодавчого органу.
  • Фостій Марина
  • 1 жовтня 2019 р.
  • 0