Геннадій Новіков обговорив питання відкриття ринку землі з керівництвом держави

Голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков та представники інших великих аграрних об’єднань зустрілися з Президентом України Володимиром Зеленським, Прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком, головою офісу президента Андрієм Богданом та головою комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Миколою Сольським. Учасники зустрічі обговорили виклики, перед якими постануть аграрії у разі необдуманого і недостатньо підготовленого відкриття земельного ринку.

У ході дискусії представникам аграрного сектору вдалося довести до відома Президента України та інших представників влади власну позицію щодо запланованого запуску вільного обігу земель сільськогосподарського призначення.

Також вдалося накреслити червоні лінії, через які не можна переходити в процесі запуску земельного ринку. Головна з них – не можна допускати на ринок іноземців, адже це робить українських товаровиробників неконкурентними.

Сільгоспвиробники звернули увагу Президента України на занадто завищені обмеження щодо концентрації землі в одних руках, які планується встановити на рівні 200 тисяч га.

«Ми пропонуємо до 5 тисяч га на юридичну особу. Цього з одного боку цілком достатньо для тої структури аграрного сектору, який нині сформовано в Україні. А з іншого – таке обмеження дасть можливість уникнути монополізації», - додав Геннадій Новіков.

Він також завернув увагу на те, що починати процес відкриття ринку треба з упорядкування земельного господарства та інвентаризації земель. На цей період можна дати можливість українцям, які не бажають бути власниками сільгосп наділів, продати землю державі у особі громад.

«На жаль, ця позиція не підтримана нині ні президентом, ні нашими колегами в асоціаціях. Тож ми продовжимо роботу з донесення наших позиції та обґрунтування їх доцільності перед урядом, громадянами та нашими колегами по аграрному бізнесу», - прокоментував підсумки зустрічі Геннадій Новіков.  • Фостій Марина
  • 10 жовтня 2019 р.
  • 0

Новини