Геннадій Новіков: ми вимагаємо від влади не нищити вітчизняних сільгоспвиробників і врахувати позиції аграріїв
На жаль влада займається лише імітацією діалогу з
суспільством, адже серед десятка зареєстрованих у Верховній Раді
законопроектів, які стосуються запуску ринку сільськогосподарських земель,
жоден не враховує пропозицій, з якими до президента, депутатів та уряду
зверталися сільгоспвиробники. Таку заяву, підсумовуючи засідання Штабу захисту
української землі, зробив голова Громадської спілки «Аграрний союз України»
Геннадій Новіков.
«На сьогоднішній день всі законопроекти, які внесені до парламенту не відповідають тим вимогам, які сформувалися в аграрному середовищі. Немає запобіжників перед скупкою землі іноземцями. Не враховано домовленості з президентом щодо граничної кількості земель в одних руках. Влада намагається заговорити суспільство і протягнути один з 10 вигідних їм законопроектів», - наголосив очільник ГС «АСУ».
Саме тому, за його словами, прийнято рішення, що сьогодні буде проведено акцію протесту з вимогою зняти з розгляду всі внесені до парламенту законопроекти цього напрямку і приступити до розгляду питання з безпосередньою участю громадянського суспільства. При цьому, влада має врахувати принципові позиції аграріїв та експертів щодо необхідності впорядкування земельного кадастру, ліквідації такого ганебного явища як земельне рейдерство, гарантування захисту прав оренди, створення іпотечної установи для кредитування малого і середнього бізнесу та низки інших вимог, які мають передувати розмовам про ринок землі.
Керівник Аграрного союзу України нагадав: сільгоспвиробники вимагають покрокового відкриття земельного ринку. На першому етапі власники паїв, які бажають продати землю, зможуть зробити це тільки державі в особі місцевого самоврядування.
«Ми фактично запускаємо пілотний проект в межах держави і відкриваємо наступну фазу обігу землі, коли покупцем на ринку є лише держава. Таким чином ми уникаємо загроз, які пов’язані з недосконалістю кадастру, і є час на впорядкування ринку. На наступному етапі до тих, хто має право купувати землю приєднаються фізичні особи – українці. Строки запровадження цього етапу залежать від того, коли ми впораємося з домашнім завданням, яке перед нами стоїть нині», - підкреслив Геннадій Новіков.
Він висловив сподівання, що державницька позиція
громадських організацій буде почута і парламентом і Офісом президента. А
українська земля, яка є одним з найбільших національних багатств держави,
залишиться у власності українців.
- Фостій Марина
- 30 жовтня 2019 р.
- 0