Геннадій Новіков: такої системи продажу землі, яку намагається протягнути влада, немає в жодній країні світу
Представники української влади, декларуючи шлях до цивілізованого суспільства, хочуть створити систему продажу землі, якої немає в жодній цивілізованій країні світу. Систему, де наявність грошей вирішує все, а інтереси людей і держави повністю знехтувані. Про це сьогодні на прес-конференції, де було анонсовано всеукраїнську акцію протесту «Ні безвідповідальному продажу землі», сказав голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Генадій Новіков.
«Нам декларують, що ми йдемо у цивілізоване суспільство. Однак закон про ринок землі збираються прийняти такий, якого немає в жодній країні світу. Він дозволяє робити усе, що завгодно тим, хто має гроші. Він жодним чином не захищає права селян і фермерів та інших сільгоспвиробників, які через недолугу державну політику, не мають грошей. Натомість доведеним до зубожіння власникам паїв пропонують продати те останнє, що вони мають і що дає їм хоч якийсь стабільний дохід», - заявив Геннадій Новіков.
За його словами, всі розмови про зростання економіки після відкриття ринку землі не мають під собою жодного підґрунтя і жодних відповідних розрахунків. Навпаки, варто очікувати падіння рівня ВВП. Адже кошти, необхідні для розвитку, будуть вкладені в купівлю землі.
Він підкреслив, що сьогодні навколо ідеї захисту української землі від розбазарювання зібралися всі громадські організації, які працюють в агропромисловому комплексі, профспілкові організації, патріотичні об’єднання.
«Ми зібрали всі здорові сили в Україні, щоб перешкодити бездумному й безвідповідальному відкриттю ринку землі. Ці люди, які з початку 90-х років минулого століття розвивали аграрне виробництво і виводили країну в лідери з експорту сільгосппродукції, зараз стали непотрібними державі. Нас об’єднує одне питання – чим ми заслужили те, що нас намагаються вигнати з нашої землі», - наголосив очільник ГС «АСУ».
Він зауважив, що Україну чекає повернення до кривавих 90-х років, адже вже зараз окремі компанії пропонують послугу зі збирання банку землі.
«У власників ще навіть не спитали чи будуть вони продавати свої паї. Якими методами їх змушуватимуть зробити це – пояснювати не потрібно, адже системи державного захисту, правоохоронних органів, прокуратури і судів, які б могли захистити простих українців у нас немає», - додав Геннадій Новіков.
Керівник Аграрного союзу України зазначив, що на початковому етапі, доки не буде створена система іпотечного кредитування для фермерів та сільгоспвиробників, доки не буде створено систему захисту людей, єдиним покупцем на ринку землі має бути держава.
«Таким чином ми даємо можливість людям реалізувати своє право продати землю і даємо можливість державі зберегти національний ресурс, який відповідно до Конституції належить народу», - резюмував Геннадій Новіков.
Він разом з інші учасниками прес-конференції, серед яких завідувач відділу земельних відносин та природокористування інституту аграрної економіки, доктор економічних наук Ольга Ходаківська, член правління Асамблеї Аграрних Палат Оксана Устименко, президент Асоціації фермерів та приватних землевласників Микола Стрижак, голова Федерації профспілок України Світлана Самосуд, голова київського осередку ПП «Національний корпус» Сергій Тамарін та співкоординатор Громадської ініціативи «Суспільна система» Віктор Жердицький, закликали усіх українців приєднатися до всеукраїнської акції протесту «Ні безвідповідальному продажу землі», яка сьогодні о 13:00 розпочнеться біля Верховної Ради України.
За словами завідувача відділу земельних відносин та природокористування Ольги Ходаківської, організатори мирної акції протесту, на яку їдуть фермери, аграрії й селяни з усіх куточків України, вже відчули шалений супротив і перешкоди у її проведенні.
«Стає очевидно, що влада починає боятися власних людей, від яких вони намагаються відгородитися за товстими стінами будинку парламенту. Але це не зупинить наші наміри захищати інтереси українського народу. З усієї України до Києва зараз їдуть колони з людьми, які хочуть сказати «НІ» розпродажу України. Нам потрібні абсолютно відмінні моделі ринку земель від тих, які нині нам пропонують міжнародні кредитори. Адже ці моделі можуть призвести до руйнації українського села і України», - заявила Ольга Ходаківська.
Голова Профспілки працівників АПК України Світлана Самосуд підкреслила, що до організації вже звертаються не лише працівники, а й роботодавці щодо захисту своїх прав, адже рейдерство стало нині нормою, а держава і її правоохоронна система не реагують на такі випадки.
«Ринок праці у сільському господарстві – це
величезна кількість людей, у яких заберуть робочі місця. Це майже півмільйона
робочих місць у сільському господарстві, харчовій і переробній промисловості.
Після відкриття ринку ці працівники нікому не будуть потрібні», - додала вона.
- Фостій Марина
- 4 грудня 2019 р.
- 0