Геннадій Новіков: ми змусили депутатів дотримуватися законів та здійснювати підготовку законопроектів у відповідності до норм регламенту
«Ми домоглися першої важливої перемоги та примусили депутатів дотримуватися вимог законів під час підготовки законопроектів до голосування. Голова Верховної Ради заявив, що законопроекти, які стосуються продажу земель готуватимуться у повній відповідності до Закону «Про Регламент Верховної Ради України». Це значить, що розглядатися буде кожна правка. Дивно, що для цього необхідна заява спікера, адже так закони мають прийматися за замовчанням», - заявив голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.
Він підкреслив, що держава продовжує ігнорувати позиції українців. Однак позиція сільгоспвиробників залишається незмінною – ринок має відкриватися поступово. Першим покупцем, поки не врегульовані проблеми кадастру, не створена іпотечна установа, може бути лише держава. Лише потім можна допустити до купівлі українців. І на третьому, якщо буде така необхідність, продовжити відкриття ринку.
«Заяви Президента щодо зменшення граничного обсягу до 10 тисяч гектар жодним чином не змінюють ситуацію. У жодній європейській країні немає таких норм – там обмеження не перевищують 500 га. Тим більше, що незмінною є позиція влади щодо допуску юридичних осіб, за якими стоятимуть іноземці. Таку високу планку можна було б поставити через 10 років після відкриття ринку, коли будуть напрацьовані ринкові механізми і всі розуміли, що вони працюють», - підкреслив керівник ГС «АСУ».
Він наголосив, що закон, який зараз намагаються «проштовхнути» через Верховну Раду, не врятують навіть тисячі правок.
«Цей закон не підлягає ремонту. Легше підготувати новий законопроект, обговорити його в суспільстві й прийняти, ніж ремонтувати те, що не відповідає національним інтересам», - наголосив Геннадій Новіков.
Він також звернув увагу на маніпуляції влади, яка намагається представити всеукраїнський протест як збіговисько агресивних молодиків.
«На акції протесту біля парламенту у вівторок було близько 11 тисяч фермерів та сільгоспвиробників. Ще близько семи тисяч – представники профспілок, патріотичних організацій та політичних партій. З владою було погоджено порядок проведення акції, включаючи встановлення наметів для обігріву людей та проходження техніки, отримано всі необхідні дозволи. Однак влада знехтувала цими документами», - сказав очільник Аграрного союзу України.
За його словами, замість того, щоб забезпечувати правопорядок, поліція почала агресивні дії проти людей, які хотіли встановити намети.
«Встановлювали намети прості люди, які все життя працюють на землі. Лише коли поліція почала застосовувати силу, на захист аграріїв стали ветерани та представники патріотичних організацій, серед яких був і Національний корпус. Результат таких дій поліції – загибель учасників акції та десятки поранених. І кров цих людей лежить на нинішній українській владі. Такого не було з 2013-2014 років», - резюмував Геннадій Новіков.
- Фостій Марина
- 19 грудня 2019 р.
- 0