ГС «АСУ» закликає владу врятувати країну від продовольчої кризи та внести сільгоспвиробників до переліку об’єктів критичної інфраструктури
Сьогодні Громадська спілка «Аграрний союз
України» звернулася до Президента Володимира Зеленського, Прем‘єр-міністра Дениса
Шмигаля та керівника Мінекономіки Ігоря Петрашко з вимогою внести
сільгоспвиробників до переліку об’єктів критичної інфраструктури. Відповідного
листа за підписом голови Аграрної спілки України Геннадія Новікова була
направлено очільникам держави.
Прикріплені файли та додаткові матеріали
Звернення Голови ГС "АСУ" до очільників держави з вимогою терміново включити до переліку об'єктів критичної інфраструктури сільськогосподарські підприємства
Аграрії наголошують, що аграрний сектор України, який вже розпочав сезон весняно-польових робіт, наразі не згаданий у переліку об‘єктів критичної інфраструктури. Це ставить під удар не тільки діяльність сільськогосподарських підприємств, а й продовольчу безпеку держави.
«Просимо терміново включити до переліку сільськогосподарські підприємства, які працюють в галузі рослинництва та тваринництва разом з їхніми постачальниками (постачання палива, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, насіння), діяльність яких для сфери сільського господарства цілком аналогічна діяльності продовольчих магазинів для споживачів», - йдеться у листі.
Також там зазначається: не зважаючи на те, що перелік Міністерства носить рекомендаційний характер, спілка вже отримує повідомлення про те, що на місцях його сприймають як виключний і і перешкоджають роботі сільгоспвиробників. Перелік має містити не окремі підприємства, а їхні типи, визначення яких надається в чинному законодавстві України, зокрема визначення сільськогосподарського товаровиробника, яке надається у Податковому кодексі України.
Сільгоспвиробники нагади владі, що сучасні підходи в боротьбі з загрозами для здоров‘я та добробуту людей полягають не у тотальній забороні виробничої чи будь-якої іншої діяльності, а у визначенні ефективних, пропорційних та цілеспрямованих заходів для захисту здоров‘я людей на основі оцінки ризику. Саме такі підходи нині застосовують провідні країни світу, які турбуються про стан своєї економіки, добробут та здоров‘я населення.
«Ситуація, яка склалася, може як нанести непоправної шкоди національній економіці України, так і прискорити запровадження сучасних підходів і методів боротьби з кризами. Сподіваємося на те, що оновлена влада України зробить правильний вибір, забезпечить продовольчу безпеку країни та дозволить утримати завойовані позиції українського виробника на агропродовольчих ринках світу», - зазначено у надісланому листі.
- Фостій Марина
- 23 березня 2020 р.
- 0