Аграрії вимагають від Президента та інших органів влади захистити українську землю від розкрадання
Громадська спілка «Аграрний союз України» звернулася до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та Прем’єр-міністра Дениса Шпигаля з вимогою негайно вжити дієвих заходів та зупинити розкрадання української землі. Відповідний лист був підписаний головою ГС «АСУ» Геннадієм Новіковим.
У Аграрному союзі України наголосили, що нині продовжують діяти норми про безоплатну приватизацію землі, які завжди слугували «легальним підґрунтям» корупції. Так, спритними зацікавленими особами збираються за гроші заяви від громадян, які отримують земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства із земель запасу і на наступний день продають їх «організаторам» оборудки.
«При цьому громадяни, які подають заяви поза цими оборудками роками не можуть отримати земельні ділянки. За такими схемами вже роздано майже 2 млн га, що дорівнює площі цілих країн, але, нажаль, особам, які на цій землі не працюють самостійно. І саме ці непідмораторні землі активно включаються в ринок земель, про існування якого говорять прихильники «вільного ринку земель», - говориться у листі.
Саме тому, українські сільгоспвиробники, які забезпечують продовольчу безпеку держави і формують левову частку її експортного потенціалу, змушені звернутися до представників влади з вимогою вжити таких самих невідкладних, термінових, дієвих заходів для запобігання розкрадання української землі, які були вжиті при відкритті «ринку землі».
«Ми пропонуємо терміново внести зміни до Земельного кодексу України щодо передачі земель державної власності у розпорядження органів місцевого самоврядування, кардинально посилити адміністративну та кримінальну відповідальності за порушення земельного законодавства посадовцями, які уповноважені на розпорядження земельними ресурсами та особами, які користуються їх корупційними послугами, вдосконалити законодавчі норми щодо безоплатної та пільгової приватизації землі вразливими верствами населення», - зауважили у ГС «АСУ»
До листа також було додано напрацьований спеціалістами Аграрного союзу України перелік законодавчих норм, які можуть забезпечити швидке вирішення болючих проблем у земельній сфері.
- Фостій Марина
- 16 квітня 2020 р.
- 0