Підсумки проведення конференції "Українська аграрна платформа - 2016"

Підсумки проведення конференції  "Українська аграрна платформа - 2016"

Відповідно до рішення Ради ГС "Аграрний союз України" (ГС "АСУ") від 12.05.2016 року Аграрним союзом України була організована конференція для малих та середніх сільгосппідприємств "Українська аграрна платформа – 2016". Конференція відбулась в рамках Міжнародної агропромислової виставки "АГРО-2016" і стала першою в серії представницьких публічних заходів для малого і середнього аграрного бізнесу під загальною назвою (брендом) "Українська аграрна платформа". 

Прикріплені файли та додаткові матеріали

Рішення Правління Громадської спілки "Аграрний союз України"

1. У конференції "Українська аграрна платформа – 2016" взяли участь 97 сільськогосподарських підприємств із 17 областей України (при запланованих і погоджених Радою "АСУ" 310). По кількості залучених областей рішення Ради "АСУ" було виконане на 70%, по загальній кількості підприємств – на 32%.

Результати участі у конференції в розділі областей: 

 

Область

Заплановано

Взяли участь

%

1

Вінницька

15

10

67%

2

Волинська

-

0

0

3

Дніпропетровська

20

16

80%

4

Донецька

10

9

90%

5

Житомирська

5

0

0

6

Закарпатська

5

0

0

7

Запорізька

20

19

95%

8

Івано-Франківська

5

0

0

9

Київська

30

3

10%

10

Кіровоградська

10

1

10%

11

Луганська

5

6

120%

12

Львівська

10

0

0

13

Миколаївська

10

2

20%

14

Одеська

20

0

0

15

Полтавська

20

4

20%

16

Рівненська

10

0

0

17

Сумська

20

9

45%

18

Тернопільська

20

2

10%

19

Харківська

20

5

25%

20

Херсонська

10

2

20%

21

Хмельницька

10

0

0

22

Черкаська

20

2

10%

23

Чернівецька

5

3

60%

24

Чернігівська

10

4

40%

 

Всього

310

97

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. У складі конференції "Українська аграрна платформа – 2016" працювали три тематичні секції:

Секція 1. Попередні прогнози врожаю 2016. Ефективні способи підвищення конкурентоспроможності та прибутковості бізнесу малих та середніх підприємств за умов дії Угоди про асоціацію України з ЄС.

Секція 2. Перспективи фінансування аграрного сектора та вплив податкових новацій на агробізнес.

Секція 3. Земельні відносини: шляхи розвитку та актуальні питання. Перспективи органічного виробництва в Україні.

У роботі конференції "Українська аграрна платформа – 2016" взяв участь Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, який висвітлив пріоритети роботи нового Уряду та керівництва Міністерства і відповів на численні питання керівників господарств.

З програмною доповіддю про попередні прогнози врожаю 2016 року та актуальні проблеми малого та середнього бізнесу виступив голова ГС "АСУ" Геннадій Новіков.

У роботі секції "Перспективи фінансування аграрного сектора та вплив податкових новацій на агробізнес" взяла участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, яка надала інформацію про форми та розміри державної підтримки аграрного сектору у 2016 році та в наступній перспективі.

У секції 1 "Попередні прогнози врожаю 2016. Ефективні способи підвищення конкурентоспроможності та прибутковості бізнесу малих та середніх підприємств за умов дії Угоди про асоціацію України з ЄС" були заслухані доповіді радника "Креді Агріколь" Банку Жан-Жака Ерве  ("Досвід фермерів Франції в досягненні максимальної ціни збуту. Зернові кооперативи."), президента Українського кооперативного альянсу Зиновія Свереди ("Проблеми функціонування кооперативів в Україні, шляхи їх вирішення"), голови правління ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" Бориса Приходька ("Можливості доступу малих і середніх підприємств до інфраструктури експорту та переробки зерна і зернобобових культур"), керівника Проекту "Консультування України в питаннях аграрної торгівлі – в рамках повної та всеохоплюючої Угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС" Ольги Трофімцевої ("Практичні кроки для виходу малого і середнього бізнесу на європейський і світовий ринки").

У секції 2 "Перспективи фінансування аграрного сектора та вплив податкових новацій на агробізнес" виступили віце-президент, начальник управління факторингу та векселів UniCredit банку Наталя Тиховська ("Фінансові інструменти фінансування підприємств АПК"), директор департаменту малого та середнього бізнесу ПАТ "Аграрний фонд" Юрій Меленчук ("Фінансова підтримка сільгосптоваровиробника шляхом форвардних та СПОТових закупівель"), координатор проекту Міжнародної фінансової корпорації по Вінницькій області "Аграрні розписки" Роман Кулібаба ("Аграрні розписки: нові можливості"), провідний спеціаліст ГО "Інстититут податкових реформ" Ельвіра Ткачева ("Оподаткування: реалії і перспективи"), експерт з агрострахування Міжнародної фінансової корпорації ("Тенденції розвитку агрострахування України").

у секції 3 "Земельні відносини: шляхи розвитку та актуальні питання. Перспективи органічного виробництва в Україні" слухачам були представлені доповіді директора департаменту Державної служби України з питань геодезії , картографії та кадастру Ігоря Славіна ("Земельна реформа: реалії та перспективи"), заступника начальника земельного управління Запорізької ОДА Людмили Спіциної ("Варіанти отримання земельних ділянок в оренду: торги, позаконкурентне отримання земельних ділянок, не витребувані паї тощо").

На конференції "Українська аграрна платформа-2016" також були представлені комерційні програми, які ведуться в орбіті ГС "АСУ": "Підвищення доходності бізнесу завдяки автоматизованим системам управління виробничими процесами, супутниковим спостереженням за полями тощо" (Віктор Боровик, директор ТОВ "Агро Онлайн") та "Від посіву до реалізації" (Олександр Сокирін, радник Голови ГС "АСУ" з питань сприяння розвитку аграрної інфраструктури).

Доповідачі відповідали за запитання, задані учасниками конференції як в ході виступів, так і під час неформального спілкування.

Презентації доповідей, виголошених на конференції "Українська аграрна платформа – 2016", розіслані  членам ГС "АСУ" та учасникам.

3. Правління ГС "АСУ" висловлює подяку керівникам регіональних представництв ГС "АСУ" Луганської (керівник Ковальов С.М, 120%), Запорізької (керівник Тиховод А.М., 95%), Донецької (керівник Голованьов В.М., 90%), Дніпропетровської (керівник Карпенко С.М., 80%) та Вінницької (керівник Панасюк М.І., 67%) областей за сумлінне виконання рішення Ради "АСУ" щодо забезпечення участі керівників сільгосппідприємств в конференції "Українська аграрна платформа-2016".

Правління ГС "АСУ" визнає незадовільною роботу з організації конференції регіональних осередків у Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Рівненській та Хмельницькій областях та звертає увагу на необхідність посилення роботи з кадровим складом. 

Правління ГС "АСУ" висловлює подяку Міністру та іншим посадовцям Міністерства аграрної політики та продовольства України, доповідачам та керівникам державних структур, банківських установ, громадських організацій за участь у роботі конференції малого та середнього бізнесу "Українська аграрна платформа – 2016".

  • Рибчак Ірина
  • 17 червня 2016 р.
  • 0