Тренінг "Обізнаний підприємець - легкі перевірки" у Сумській торгово-промисловій палаті - 30.07.2020
Група сертифікованих в рамках проекту тренерів - Світлана Колодяжна, Тетяна Клюшник, Софія Руденко та Александр Гоман, провели тренінг для бізнесу за підтримки Сумської торгово-промислової палати. В програмі тренінгу висвітлювалися питання законодавства у сфері державного контролю, видів та сутності перевірок підприємств харчової промисловості, переліку контролюючих органів, які здійснюють державний контроль в цій сфері, інтернет-джерел, які містять офіційну інформацію щодо плану та заходів державного контролю.
В тренінгу, який був проведений частково он-лайн, частково фізично на теренах Сумської ТПП взяли участь 15 представників бізнесу. Програма тренінгу додається.
Прикріплені файли та додаткові матеріали
Програма тренінгу "Обізнаний підприємець - легкі перевірки", проведеного 30 липня 2020 року в Сумській ТПП
Тренінг розпочався з інтригуючого питання, яке поставила Світлана
Колодяжна: "Я у списку перевірок. З чого почати?". Зі свого боку
представники бізнесу поділилися досвідом спілкування з контролерами і
проходження державних перевірок, який у них виявився досить драматичним.
Для того, щоб краще зрозуміти вимоги контролерів, і належним чином
підготуватися до перевірок, Тетяна Клюшник надала інформацію про базові
засади реформованої системи державного контролю і ознайомила присутніх
зі структурою уніфікованих актів, які відіграють роль чек-листів
при проведенні перевірок.
Учасники партнерського проекту “Alimentarius system management” вже давно переймаються проблемами захисту малого та середнього харчового бізнесу у відносинах з представниками органів контролю на рівні Сумської області. Тренери цієї організації Олександр Гоман і Софія Руденко взяли активну участь як у підготовці, так і у проведенні тренінгу. На основі свого досвіду Олександр Гоман розробив алгоритм поведінки бізнесу у разі порушень з боку контролюючих органів при здійсненні перевірок і поділився ним з учасниками тренінгу. На основі такого алгоритму у Сумах вже розроблена спеціальна рольова гра під назвою «Перша зустріч з інспектором». Цікавою і виключно корисною була також презентація боту перевірок, підготовленого київською організацією Easy Business, яку зробила Софія Руденко. Учасники заходу змогли спробувати користуватися ним прямо під час тренінгу. З прикладами оскарження дій контролюючих органів у судах присутніх ознайомив практикуючий адвокат Ігор Марченко.
У ході спілкування з учасниками тренінгів та іншими фахівцями, які представляють Сумський регіон, виявилося, що цей регіон є досить складним з точки зору спілкування бізнесу з органами влади, відповідальними за безпеку харчової продукції. Склалось враження, що останні з великими ревнощами сприймають формування в регіоні вільного ринку сучасних тренінгів та консультацій, вважають неприпустимим втручання громадськості в сферу державного контролю. Тренінг, проведений 30 липня, зайвий раз висвітлив такі тенденції і показав досить гостру реакцію регіонального відділення Держпродспоживслужби. Посадовці цього державного органу вдались до прямої дискредитації учасників ринку консультаційних послуг, що вступає в протирічччя як з встановленими законом принципами державної служби, так і з антимонопольним законодавством України. Не додало конструктивізму відносинам влади та бізнесу в регіоні також і видання наказу про скасування діяльності Громадської ради при Управлінні захисту прав споживачів регіонального відділення ДПСС. Це цілком законне рішення дивним чином співпало у часі з посиленням спроможності регіональної громадськості консультувати бізнес з питань харчової безпеки і професійно захищати його інтереси під час перевірок.Зрештою, це був лише перший тренінг з серії 4 тренінгів сертифікованих фахівців Сумського регіону. Сподіваємося, що в ході наступних тренінгів будуть залучені ще ширші кола підприємств і підприємців, тренери розбудують власні маркетингові канали і діяльність з захисту інтересів бізнесу в ході державних перевірок стане професійною і сталою.
- Старікова Лариса Валеріївна
- 2 серпня 2020 р.
- 0