Аграрії звернулися до президента з вимогою відновити СЕС
Громадська спілка "Аграрний союз України" та інші члени Всеукраїнського аграрного форуму звернулися до Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з вимогою відмовитися від ідеї відновити роботу санітарно-епідеміологічної служби та ліквідувати Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та. Від ГС "АСУ" звернення підписав голова спілки Геннадій Новіков.
"Бізнес вкрай негативно сприймає створення ще одного контролюючого органу – санітарно-епідеміологічної служби, тим більше із історично неоднозначною репутацією, що в свою чергу посилить бюрократичний пресинг на суб’єктів господарювання та погіршить ділове середовище", - йдеться у зверненні.
Аграрії наголошують, що Держпродспоживслужба відіграє ключову роль в аграрній галузі. Її реформування в період збирання врожаю та експорту агопродовольчої продукції призведе до паніки на ринку та вкрай негативних макроекономічних наслідків. Та найгірше – може залишити десятки тисяч українських фермерів без доходів від реалізації виробленої продукції.
"Українські агротоваровиробники нарешті переорієнтувались з російського ринку на визнані закордонні ринки. Зараз наша держава займає одну з лідируючих позицій у світі по виробництву та експорту продукції рослинного та тваринного походження, і вирішальну роль у цьому відіграє компетентний орган – Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, який здійснює експертну роботу у подоланні технічних бар’єрів в торгівлі в частині санітарних та фітосанітарних заходів, забезпечує державні гарантії щодо дотримання вимог країн експортерів", - підкреслюється у зверненні.
Підписанти переконані: чергове реформування системи контролю виробництва та обігу харчових продуктів не лише займе багато часу, але й поставить під загрозу продовольчу безпеку нашої держави, епізоотичне благополуччя, забезпечення добробуту населення та нарощування обсягів експорту. Подальший розвиток та нарощування експортного потенціалу можливий за умови забезпечення стійкої продовольчої безпеки держави.
Будь-які ініціативи, спрямовані на переформатування тієї системи, яка довела свою ефективність і чия ефективність визнана на міжнародному рівні, категорично не сприймаються українською аграрною громадськістю та бізнесом. Враховуючи вищезазначене, аграрії вимагають не допустити реорганізації Держпродспоживслужби України та зберегти діючу систему контролю безпечності та якості харчових продуктів.
- Фостій Марина
- 21 серпня 2020 р.
- 0