Аграрний союз України вимагає від Уряду удосконалити систему страхування сільгосппродукції
Громадська спілка «Аграрний союз України» звернулася до Міністра економіки України Ігоря Петрашко та його заступника Тараса Висоцького з вимогою внести законодавчі зміни до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», які дадуть можливість значно підвищити ефективність страхування сільськогосподарської продукції.
Прикріплені файли та додаткові матеріали
Пропозиції та зауваження до проекту закону України "Про внесення змін до закону України "Про державну підтримку сільського господарства України"
«Звертаємо Вашу увагу на те, що за умови, коли частка страхових виплат по відношенню до зібраних премій за всі роки дії програм аграрного страхування в Україні не перевищувала 45%, а у 2014 році ???НЕ??? досягла навіть 5% (у США у той самий час – 89,3%, у 2012 році 154,9%), гроші аграрного страхування потрапляють здебільшого до страхових компаній і лише незначну їх частину отримують власне аграрії», - говориться у зверненні.
За таких умов фінансування саме страхового відшкодування, а не частки страхової премії, змінило б ситуацію на краще та дало змогу не тільки цільовим чином використати гроші державного бюджету України, але й розширити коло учасників програми аграрного страхування. Підвищило б дисципліну здійснення належних виплат страховими компаніями.
Аграрний союз України запропонував міністерству внести відповідні зміни до законопроекту про запровадження аграрного страхування та викласти пункт перший статті 13-2 у наступній версії: «Державна підтримка агрострахування здійснюється шляхом надання сільськогосподарському товаровиробнику з державного бюджету грошових коштів у вигляді відшкодування частини виплати страхового відшкодування, визначеного за договором страхування».
У ГС «АСУ» також звернули увагу чиновників на необхідність активізувати діяльність робочої групи міністерства з розвитку аграрного страхування за участю представників галузевих асоціацій на етапі опрацювання проекту Порядку надання державної підтримки.
«Це дозволить вчасно врахувати позиції та напрацювання представників аграрного сектору України, що, зрештою, матиме наслідком запровадження сучасної ефективної та збалансованої системи аграрного страхування в Україні», - підкреслюють автори звернення.
- Фостій Марина
- 22 вересня 2020 р.
- 0