Обговорення законопроекту про нову редакцію Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"

Обговорення законопроекту про нову версію закону про державний контроль, розпочате під час Інформаційного заходу, присвяченого Міжнародному дню боротьби з корупцією, за ініціативи Офісу ефективного регулювання (BRDO) продовжилось в більш вузькому колі ініціаторів і розробників законопроекту у ZOOM режимі 14 грудня.

Прикріплені файли та додаткові матеріали

Презентація до зустрічі з авторами законопроекту 14.12.2020 року Тези до виступу на зустрічі з представниками BRDO та Мінекономіки з проводу зміни закону "Про основи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" 14 грудня 2020 року

В обговоренні взяли участь 12 осіб. ВІд Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України були присутні відповідальні працівники Олена Ковальчук та Іннеса Сабалдашева, Держпродспоживслужбу України представляли начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Алла Григоренко та начальник Управління державного контролю Микола Білоус, Офіс ефективного регулювання був представлений керівником з інформаційних технологій Яною Горюновою. Тренерську мережу "Компетентність долає корупцію" представляли члени Координаційної ради Лариса Старікова, Андрій Михайлов, Любов Нестиренко, Сергій Щербина та представники регіонів Інна Фарапонова (Луганськ), Надія Воленщак (Кіровоград), Олександр Шовкун (Суми).

Фахівці проекту презентували свої застереження щодо ускладнень в діяльності бізнесу, які здатна спричинити нова редакція закону про державний контроль, зростання антикорупційного потенціалу у сфері державних перевірок, блокування становлення системи ринкового контролю в Україні, прийняття низки норм, які відсутні в європейському законодавстві, що не відповідає ні духу, ні букві Угоди про асоціацію. Свою позицію ГС АСУ також виклала у тезах, складених на розвиток представленої позиції, які разом з презентацією тут додаються.

Представник Держпрожспоживслужби Микола Білоус наголосив на наявності в країні умов для розвитку системи ринкового контролю, у тому числі на основі Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції". Він зазначив, що чинним законодавством встановлено, що ця система не поширюється на сферу продуктів харчування. Представники Мінекономіки були одностайні щодо необхідності переорієнтації функцій державного контролю з покарання на профілактику. Олена Ковальчук зазначила, що нова редакція закону краще впорядковує текст законопроекту, а Іннеса Сабалдашева повідомила, що законопроект вже отримав підтримку в таких авторитетних організаціяї як Європейська Бізнес Асоціація та Федерація роботодавців України.

Дискутуючи з авторами законопроекту, координатор проекту Любов Нестиренко, послалась на досвід внесення змін до Конституції США. Вона зазначила, що для кардинальної зміни тексту закону мають існувати виключно переконливі причини. В свою чергу Сергій Щербина зазначив, що введення норми про страхування цивільної відповідальності дуже схоже на купівлю індульгенції, що звільняє виробника від відповідальності за недотримання норм закону та наслідки випуску неналежної продукції.

Зрештою учасники заходу дійшли думки, що дискусія була плідною і допомогла краще зрозуміти позицію всіх сторін.





  • Старікова Лариса Валеріївна
  • 16 грудня 2020 р.
  • 0